A3 Haber

Bahçeli: HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır

Bahçeli: HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır

Bahçeli: HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır
Ekim 10
14:09 2021

Partisi tarafından düzenlenen “Analar-Bacılar Kurultayı”nda konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, bir kez daha HDP’yi hedef aldı. “HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir” diyen Bahçeli, Diyarbakır’da eylem yapan kadınların yanına neden gitmediğiyle ilgili olarak ise “Konuyu siyaset ve partiler üstü olarak gördüm” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları tarafından Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen “Analar-Bacılar Kurultayı”nda konuştu.

Bahçeli yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim. Konuyu siyaset ve partiler üstü olarak gördüm” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

HDP’ye yüklendi

  • “3 Eylül 2019 tarihinde bir grup ana oturma eylemine başlamıştır. Çocuğunu HDP’liler aracılığı ile dağa kaçırıldığını söyleyen Hatice ana ilk taşı atmış, evladına kavuşmuştur. Evlat nöbetindeki ailelerin sayısı 250’ye ulaşmıştır. Dağa kaçırılanlardan 32’si geri dönmüştür.
  • HDP terörizmin siyasi organizasyonudur. HDP’nin ön kapısından giren arkadan silahlanarak çıkmaktadır. Hiç kimse aklımızla alay etmesin. HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır.
  • Kürt kökenli kardeşlerim bu oyunu bozacaktır. HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir. PKK’nın HDP isimli ayağı kırılmalıdır. Bunlar çocuk kaçakçısı, uyuşturucu kaçakçısıdır. Bölücü teröristler bölücü siyasiler gibi hesap verecektir.”

ABD açıklaması

“ABD PKK’nın stratejik ortağı mıdır? ABD Suriye’den çekiliyormuş, 950 asker bırakıyormuş. Bunların hepsi yalan. ABD terör örgütleriyle mi müttefik yoksa Türkiye ile mi? Terör örgütlerine silah vermek suçtur, rezalettir.”

“Konuyu siyaset ve partiler üzeri gördüm”

  • “Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bugüne kadar Diyarbakır annelerini ziyaret etmedim. Konuyu siyaset ve partiler üstü olarak gördüm. Cumhur İttifaki’nın ortağı olarak destekçisi oldum. Yaptıklarını kuşkusuz doğru buldum. Bölücü örgüt PKK’dan bir an önce kurtulun. İhanete daha fazla ortak olmaktan uzak durun, anneleriniz kollarını açmış sizi bekliyor. PKK hem Kürt hem Türk düşmanıdır.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER