A3 Haber

TÜGVA köşeye sıkıştı: Soru önergesi verilince apar topar tabelayı değiştirdiler!

TÜGVA köşeye sıkıştı: Soru önergesi verilince apar topar tabelayı değiştirdiler!

TÜGVA köşeye sıkıştı: Soru önergesi verilince apar topar tabelayı değiştirdiler!
Ekim 16
14:33 2021

Belediye kasasından her ay 44 bin TL ödendiği ortaya çıkan ve TÜGVA tarafından “öğrenci yurdu olarak kullanıldığı öne sürülen” haberlerinin çıkmasının ardından binadan TÜGVA tabelası kaldırılarak, yerine otel tabelası asıldı.

Bayrampaşa Meclis üyesi ve Grup Başkan Vekili Avukat Atilla Özen’in Bayrampaşa’nın Muratpaşa Mahallesi’nde bulunan ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından “öğrenci yurdu olarak kullanıldığı öne sürülen” bina için belediyenin ne kadar kira ödediğini sormasının ardından tabela değişikliğine gidildi.

İlk olarak 2015’te Bayrampaşa İlçe Meclisi’nde gündeme gelen ve geçen yılki Denetleme Kurulu raporlarında, belediye kasasından her ay 44 bin TL ödendiği ortaya çıkan yurt binası için, Bayrampaşa Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Avukat Atilla Özen bir soru önergesi sunmuştu. Özen, söz konusu binanın Bayrampaşa Belediyesi’ne ait olmadığını, belediyenin bulduğu bir yeri kiralayıp vakfa yurt olarak tahsis ettiğini aktarmıştı. Cumhuriyet’ten Miray Özbilek’in haberine göre, Özen’in açıklamalarının ardından, binadaki TÜGVA tabelası kaldırılarak, yerine otel tabelası asıldı.

“Burası, bu ilçede bir hayalet yurt gibi” diyen Özen, “Kimse bu yurdun ne yaptığını, ne iş yaptığını bilmiyor. Hiçbir etkinliğine şahit değiliz. İnternet sitelerinde de bu yurt var mı yok mu belli değil. Araştırıldığında sadece 1-2 anca geçiyor. Bir de TÜRGEV’e verilmiş. CHP grubu, bu konuya 2015’te de karşı çıkmıştı. TÜRGEV’le alakalı soru işaretlerinin olduğunu ve Kredi Yurtlar Kurumu ile bunun yapılması gerektiğine dikkat çekmişti. Normalde yasa gereği belediyede bir ortak bir işbirliği yapılması gerekiyordu. Ama böyle yapılmadı. Belediye alıp tahsis etti, kendisinin olmamasına rağmen” diye konuşmuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER