A3 Haber

Polis-sürücü kovalamacasında polisin kurşunlarıyla ölen çocuğun anne ve babası konuştu

Polis-sürücü kovalamacasında polisin kurşunlarıyla ölen çocuğun anne ve babası konuştu

Polis-sürücü kovalamacasında polisin kurşunlarıyla ölen çocuğun anne ve babası konuştu
Şubat 10
15:23 2022

Bakırköy’de D-100 karayolunda kovalamaca sırasında polisin açtığı ateş sonucu ölen 15 yaşındaki Yağmur Alparslan’ın annesi Nurten Alparslan, “Dışarı çıkmadan önce kızıma gitme dedim, bir saat dolaşıp geleceğim dedi. Saat 13.30 gibi aradım, kızım ne yapıyorsun dedim, anne erken geleceğim, dolaşıyorum dedi. Ardından 14.30’da ve 15.00’te arıyorum cevap vermiyor meğer kızım o saatte ölmüş” diye konuştu.

Bakırköy’de dur ihtarına uymayan 22 yaşındaki sürücü Serhat Kaya ile polis arasında yaşanan kovalamacada polisin açtığı ateş sonucu aynı araçtaki Yağmur Alparslan hayatını kaybetti. Yağmur Alparslan’ın ailesi, İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı Kozlu Gasilhanesi’ne önünde açıklama yaptı.

15 yaşında hayatını kaybeden Alparslan’ın annesi Nurten Alparslan, “Kızımın bir tek saçı kaldı elimde. Ne yapabilirim siz söyleyin, nasıl katlanacağım bu acıya?” dedi.

“Kızıma dört kurşun atılmış” diyen anne Nurten Alparslan, “Önceki akşam benim yanıma geldi, anne biraz konuşabilir miyiz dedi. Zaten karanlıktan çok korkan bir çocuktu. O gece benimle uyudu. Çocuğumun içine doğmuş gibi beni çok öptü. Sonra bana film izleyelim mi dedi, geç oldu kızım uyuyalım dedim. Yatmadan önce, sabah arkadaşımın kızına bakmaya gideceğim beni uyandırır mısın dedi. Kimse aramayınca sabah kalkmadı. Sabah kalktığında, bir arkadaşım gelecek, ondan para alacağım dedi. Ondan 100 lira almıştı, 5 yaşında çocuklar gibi sevinmişti. Ne yapacaksın o parayı kızım dedim, anne kendime tişört alacağım dedi. O sabah çok mutsuzdu, normalde çok neşeli bir kızdı. Dışarı çıkmadan önce kızıma gitme dedim, bir saat dolaşıp geleceğim dedi. Saat 13.30 gibi aradım, kızım ne yapıyorsun dedim, anne erken geleceğim, dolaşıyorum dedi. Ardından 14.30’da ve 15.00’te arıyorum cevap vermiyor meğer kızım o saatte ölmüş” şeklinde konuştu.

Nurten Alparslan, kızının birlikte dışarı çıktığı 22 yaşındaki Serhat Kaya’dan da şikayetçi olacağını belirtek, “Kızımı arabasıyla gezdiren Serhat Kaya’dan da davacıyım. O çocuğun yaşı büyük, benim kızım ise daha ufak. Ne hakla benim kızımı arabayla gezdiriyor? Ölene kadar ondan da şikayetçiyim. Gerekirse kendi ellerimle onu öldüreceğim” dedi.

Baba Coşkun Alparslan ise “Sonu nereye kadar varırsa gideceğim. Yağmur neşeli bir çocuktu, kediyi yolda görse eve getirirdi. Kimin ne cezası varsa sonuna kadar çekecek” ifadelerini kullandı. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER