A3 Haber

Doktora cinsel saldırıda bulunmuştu: Başhekime ceza indirimi uygulandı!

Doktora cinsel saldırıda bulunmuştu: Başhekime ceza indirimi uygulandı!

Doktora cinsel saldırıda bulunmuştu: Başhekime ceza indirimi uygulandı!
Şubat 15
12:07 2022

Kırklareli Lüleburgaz’da özel bir hastanede kadın doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Başhekimin geçmişini indirim sebebi kabul eden mahkeme heyeti, cezada indirim yaptı.

Edirne’de yaşayan ve Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki özel bir hastanede doktor olarak çalışan yabancı uyruklu E.V., çalıştığı hastanenin başhekimi A.Ç. tarafından nöbet gecesi çağrıldı.

Sohbet esnasında başhekimin kendisine ikram ettiği içkiyi içtiğini ifade eden kadın doktor, bu sırada başhekimin kendisine hap verdiğini bu hapı da içtiğini anlattı. Hapı içtikten sonra kontrolünü kaybeden kadın, başhekim tarafından cinsel saldırıya uğradı. Şikayet üzerine gözaltına alınan başhekim, tutuklandı.

Başhekim A.Ç. hakkında Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli cinsel saldırı suçundan dava açıldı. Duruşmaya tutuklu sanık başhekim A.Ç. ve avukatlarıyla birlikte mağdur Doktor E.V.’nin avukatları katıldı. Duruşma savcısı, başhekim A.Ç.’nin “nitelikli cinsel saldırı” suçundan cezalandırılmasını istedi. Sanık başhekim A.Ç.’den son sözü soruldu ve başhekim A.Ç. “Rızası dışında bir şey yapmadım. Bu suçu işlemedim” dedi. Kadın doktor E.V.’nin avukatı Bedia Mutlu Mirzabey de savunmasında, doktor olan mağdurun namus değerleri hakkında yalan söylemeyeceğini söyledi.

Mahkeme heyeti, sanık başhekim A.Ç.’nin “nitelikli cinsel saldırı” suçundan takdiren asgari hadden 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık başhekimin taciz olayını kendisini beden veya ruh bakımından savunamayacak kadın doktora karşı gerçekleştirmesi kanaatine varıldığından sanık başhekimin cezasında artırım yapılarak 18 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık başhekimin geçmişi, verilen cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri indirim sebebi kabul edilerek indirim yapılarak 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER