A3 Haber

AKP’den Ümit Özdağ açıklaması: Açık provokasyondur

AKP’den Ümit Özdağ açıklaması: Açık provokasyondur

AKP’den Ümit Özdağ açıklaması: Açık provokasyondur
Mayıs 06
17:40 2022

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın dün Soylu’ya yaptığı çağrının ardından bugün İçişleri Bakanlığı’na gelmesiyle ilgili açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik, paylaşımlarında isim vermeden, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla yaşadığı gerilimin ardından bugün İçişleri Bakanlığı’na gelmesiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Çelik, “Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur” dedi.

Çelik’in açıklamaları şöyle:

  • Yakın bölgemizde yakıcı gelişmeler yaşanırken Türkiye tarihi ve büyük diplomatik atılımlara imza atıyor. Cumhurbaşkanımız çok kapsamlı ve stratejik bir barış diplomasisine liderlik ediyor.
  • Türkiye bölge ülkeleriyle stratejik dış politika açılımlarını yürütürken Türkiye’yi içine kapatmaya dönük sistematik provokasyonlar üretilmektedir. Bu dönemde ülkemizde gerilim oluşturmaya dönük tüm bu provakatif çabalar kötü niyetlidir.
  • Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur. Ak Parti bu provokasyonlara bugüne kadar geçit vermediği gibi bugünden sonra de geçit vermeyecektir!
  • Siyasette herhangi bir politikayı eleştirmek demokratik bir haktır. Ancak kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek demokrasimizi zehirlemektir. Avrupa’nın ırkçı aşırı sağının dilini Türk siyasetine taşıma gayretleri milli bir siyaset değildir.
  • Aziz milletimiz yabancı operasyonların elverişli zemini olan nefret siyasetlerinin farkındadır… Devletimiz, ulusal çıkarlarımızı hedef alan saldırıları boşa çıkartacak kudret ve kararlılıktadır. Ak Parti, nefret siyasetine karşı durmaya devam edecektir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER