A3 Haber

CHP’li Gürsel Erol: Seçim kampanyasını 15 Mayıs’ta başlatıyoruz

CHP’li Gürsel Erol: Seçim kampanyasını 15 Mayıs’ta başlatıyoruz

CHP’li Gürsel Erol: Seçim kampanyasını 15 Mayıs’ta başlatıyoruz
Mayıs 11
08:33 2022

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Ayın 15’inden itibaren seçim kampanyasını Elazığ’da başlatıyoruz” açıklamasında bulundu.

Katıldığı televizyon programında 15 Mayıs’ta Elazığ’dan seçim kampanyasına başlayacaklarını belirten Gürsel Erol, “Ayın 15’inden itibaren seçim bölgemde olacağım seçim kampanyasını Elazığ’da başlatıyoruz. Bu şartlarda ülkenin daha fazla bu iktidar tarafından yönetilmesi mümkün değil” dedi.

Erol şunları söyledi:

  • Kriz gittikçe büyüyecek, yokluk gittikçe farklılaşacak, yoksulluk gittikçe artacak. İnsanlar alım gücü gittikçe düşecek. Bu tür durumlarda erken seçimlerde şöyle bir yararı vardır, geçmiş dönemlerde bunu hep parlamenter sistemde olmuştur. Yeni bir moraldir. Eğer insanlar mevcut iktidarın devamından memnunsa ona güvenoyu verir ama mevcut iktidarın yönetiminden memnun değilse alternatif partileri seçerek yeni bir heyecan yaratır, yeni bir umut yaratır. Yani bu anlamda Türkiye’nin bir an önce bir seçime ihtiyacı var.
  • Sayın Cumhurbaşkanı, kadrolar için “metal yorgunluğu var” diyordu ya, aslında metal yorgunluk sadece kadrolarda değil kendisinde de başladı. AKP 2009-2010 yılına kadar doğru işler yaptı mı, yaptı. Ama o zamanki kadrolarına baktığımızda merkez sağda devlet geleneğinden gelen siyasetçiler, Cemil Çiçek gibi, Abdulkadir Aksu gibi, Hüseyin Çelik gibi, Köksal Toptan gibi yani bütün partilerle daha deneyimli devlet geleneğine hakim siyasetçiler o partinin içerisinde etkin oldukları için daha doğru işler yapıyorlar. Devlet geleneğini bilen siyasetçiler vardı ama şimdi öyle değil. Şimdi tamamen siyaseti bir ticarethane gibi holding gibi yönetme anlayışıyla daha doğrusu iktidarı hükümeti yöneten bir anlayış var.
  • Bugün itibariyle AKP artık siyasi ömrünü bence tamamlamıştır. Artık Türkiye’de yeni bir dönem ilk seçimden sonra başlayacaktır.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER