A3 Haber

AKP’li yöneticiden yurttaşa geçim tavsiyesi: Marketten karpuz almıyorum, her sene ekiyorum

AKP’li yöneticiden yurttaşa geçim tavsiyesi: Marketten karpuz almıyorum, her sene ekiyorum

AKP’li yöneticiden yurttaşa geçim tavsiyesi: Marketten karpuz almıyorum, her sene ekiyorum
Mayıs 22
23:23 2022

AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer, karpuz fiyatlarının yüksek olmasıyla ilgili “Karpuzu marketlerden alırsanız fiyatlar böyle olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela” dedi.

Her geçen gün artan hayat pahalılığı yurttaşların belini bükerken, iktidar partisi AKP’nin pahalılığı kimi zaman görmezden kimi zaman yurttaşları “şükürsüzlükle” suçlayan dili tepkilere neden oluyor.

Son olarak AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da AKP’nin hayat pahalılığı konusunda dert yanan yurttaşlara nasıl yaklaştığını gösteriyor.

Karpuz ekmeyi önerdi

Yılmazer, ”Bağlıca’da Pazardayım… Acaba rakamların düşmesi için bizim ilçe belediyelerimizle Melih Gökçek’in halk pazarları önerisini değerlendirsek mi? Çözerse yine” ifadelerini kullandığı paylaşımın altına ”60 yaşındayım , Karpuzu dilimle satışını gördük ya . Bize masal anlatmayın.” diyen kullanıcıya yanıt verdi.

Yılmazer yanıtında çözüm olarak ‘karpuz ekmeyi’ önerdi.

Yılmazer, ”Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela” ifadelerini kullandı.

“Tatava yapmayın burada”

Yılmazer, ‘karpuz yetiştirin’ diye yazdığı paylaşımına ”Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız yani herkes karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne güzel iş ya,şu adam iktidar partisinin Ankara İl Başkan Yardımcısı ey ahali” diye yazan kullanıcıya ise şöyle yanıt verdi:

”Evet ya gerçekten yerliden almaz isen böyle olur bayım. Sen zekisin ya oran kavşağını çözün bir an evvel de tatava yapmayın burada. Hadi işine”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER