A3 Haber

Eski AKP’li vekil partinin anketlerini açıkladı: Tüm muhalefet adayları Erdoğan’ı geçiyor

Eski AKP’li vekil partinin anketlerini açıkladı: Tüm muhalefet adayları Erdoğan’ı geçiyor

Eski AKP’li vekil partinin anketlerini açıkladı: Tüm muhalefet adayları Erdoğan’ı geçiyor
Haziran 01
09:55 2022

Eski AKP’li vekil, yaptırdıkları son ankette yüzde 31’de kaldıklarını dile getirdi, cumhurbaşkanlığı anketlerinde de tüm olası adayların Erdoğan’ı geride bıraktığını söyledi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, ismini vermediği ancak kamuoyu araştırmalarıyla haşır neşir olduğunu belirttiği eski bir AKP milletvekiliyle sohbet ederken anketlerle ilgili konuştuğunu aktardı.

Sözcü yazarı Zeyrek, eski AKP’li vekile “Anketlerin nasıl geldiğini” sorduğunu ve karşılığında “Çok iç açıcı değil” yanıtını aldığını belirtti. Aynı kişi tüm muhalefet adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı geçtiğine dikkat çekti.

Zeyrek, “Mehmet Ali Kulat’ın yönettiği MAK Araştırma’nın (5-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında 30’u büyük şehir 63 ilde toplam 5 bin 750 kişiyle yaptığı) Mayıs anketinin sonucunu anımsatarak, ‘AK Parti yüzde 30’un altına düşmüş’ dedim. AK Partili eski vekil, ‘Bizim anketlerde de durum pek farklı değil, en son yüzde 31 bulmuştuk’ dedi. Haliyle doğrudan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a verilen desteği anımsattım” ifadelerini kullandı.

“Tüm muhalefet adayları geçiyor”

Deniz Zeyrek, AKP’li eski vekilin “Bizimkilerde de durum aynı. Hatta şunu söyleyeyim, adı geçen tüm muhalefet adayları (Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş) ikili sorulduğunda Cumhurbaşkanımızı geçiyor” dediğini aktardı.

“En büyük farkı Mansur Yavaş atıyor” 

Söz konusu eski vekil, en büyük farkı Mansur Yavaş’ın attığını söyledi. Zeyrek, şunları yazdı:

“Bu benim için şaşırtıcı bir cevaptı. En büyük farkı kimin attığını merak ettim. ‘Mansur Yavaş’ dedi. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun Erdoğan’ı kritik bir farkla geçtiğini, Erdoğan’ın iki isimle yarışması halinde durumu değiştirebileceğini anlattı.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER