A3 Haber

Erdoğan: Dünyada her kim AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı kötülüyorsa, aslında Türkiye’yi hedef alıyor demektir

Erdoğan: Dünyada her kim AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı kötülüyorsa, aslında Türkiye’yi hedef alıyor demektir

Erdoğan: Dünyada her kim AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı kötülüyorsa, aslında Türkiye’yi hedef alıyor demektir
Haziran 05
15:43 2022

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam Kampı’nda yaptığı konuşmada, “Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakı’na saldıranlar aslında büyük ve güçlü Türkiye idealimiz ve Türkiye’nin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da partisinin “30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nın kapanışında konuştu. Erdoğan, “3600 ek gösterge ile ilgili çalışmayı tamamladık ve meclise sunma noktasına getirdik. 4 meslek grubunu değil, 5 milyonu aşkın memuru kapsayan düzenlemenin sonuna geldik” dedi. Erdoğan 3600 ek göstergeyle ilgili detaylı açıklamayı yarın Kabine toplantısından sonra yapacak.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

  • Buradaki çalışmalarımızı, illerinizdeki arkadaşlarımıza ve milletimize aktarmanızı istiyorum. Böylece soru işaretleri ve kafalardaki kırgınlıkları gidererek 2023’e çok daha güçlü hazırlanabiliriz.
  • Bazen mücadelemizi sürdürürken üslubumuzu sertleştirmek zorunda kalıyoruz. Ne diyor Akif; Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem (…) Doğduğumdan beridir aşıkım istiklale, bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale.
  • Hiçbir vatandaşımıza kendisini sahipsiz hissettirmeyeceğiz. Dışarıda Suriye’den Irak’a, libya’dan Karabağ’a mazlumun olduğu her yerde bu onurlu duruşumuzu koruyacağız. Bu fakir kendimi bildi bileli böyle. Değişmedik. Değişmeyeceğiz.
  • Maziden atiye kurduğumuz köprünün ne kadar güçlü olduğunu Adana’da gördük. Gençlerimize sevgileri, coşkuları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seçimlerde 6 milyonu aşkın evladımızın ilk defa sandık başına gideceğini düşününce gençlerin önemi kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Oradan dönerken kaza geçirerek hakka uğurladığımız 3 evladımız oldu. Rabbim mekanlarını cennet eylesin.

“Türkiye’nin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar”

  • Aynı gayretle mücadeleye daha uzun yıllar milletimizin emrinde olmayı sürdüreceğiz. Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakı’na saldıranlar aslında büyük ve güçlü Türkiye idealimiz ve Türkiye’nin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar. İşte CHP’nin başındaki zat da altına gizlenenler de birer kukladır. Ama biz asıl savaşı onların ağababalarına karşı veriyoruz. Bu kavga da yeni değildir. Çağdaşlık sanarak sarıldıkları yalanlar ulu bir çınar değil çürük bir kabuktur.

“NATO konusunda tutum değişikliğine gitmeyeceğiz” 

  • Son dönemde bize NATO’nun genişlemesi konusunda bize esnek olmayı telkin edenlerin ısrarı kararlı duruşumuzun haklılığını göstermektedir. “(İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyeliği) Muhataplarımıza deklare ettiğimiz beklentilerimiz karşılanmadan tutum değişikliğine gitmeyeceğiz.
  • Evet dünya beşten büyüktür. Bunu şimdi kendileri söylemeye başladılar. Artık bunun olamayacağını konuşmaya başladılar. Dediğimize gelecekler. Allah ömür verirse bunu da göreceğiz. İşte Rusya-Ukrayna savaşında olduğu gibi Birleşmiş Milletler bir karar alabiliyor mu? Ukrayna ile Rusya ile ilgili bir karar alabiliyorlar mı? Alamazlar. Niye? Çünkü BM güvenlik konseyinin daimi üyesi. Alacak bir karar olursa iki dudağına bakıyor. Türkiye ekonomi modeliyle bu sıkıntılı süreci ülkemiz için avantaja çevirecek adımları atıyoruz.

TMO’nun 2022 buğday ve arpa alım fiyatları

  • Çiftçilerimize ve memurlarımıza iki ayrı müjde vermek istiyorum. Tarımsal faaliyetler hem çiftçimizin kaynağı. Türkiye kendine yetecek bir ülkedir. Salgın döneminde bu gerçeği gördük. Tahıl, sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar üretim sıkıntısından değil. Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz. Buğday ithal ediyoruz yaygarasından vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk. Buğday alım fiyatlarını açıklamak istiyorum. Toprak Mahsulleri Ofisimiz sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim olmak üzere 7 bin 50 lira ödeme yapacak.

“3600 ek göstergede sona geldik”

  • Çalışan ve emekli memurlarımızla ilgili 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmayı tamamladık ve Meclis’e sunma noktasına getirdik. 4 meslek grubunu değil, 5 milyonu aşkın memuru kapsayan düzenlemenin sonuna geldik.

Erdoğan 3600 ek göstergeyle ilgili detaylı açıklamayı yarın Kabine toplantısının ardından yapacağını da sözlerine ekledi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER