A3 Haber

Berberoğlu’ndan Sevigen’e, “MİT TIR’ları belgesini Kılıçdaroğlu verdi” yanıtı: Pabuç bırakmam

Berberoğlu’ndan Sevigen’e, “MİT TIR’ları belgesini Kılıçdaroğlu verdi” yanıtı: Pabuç bırakmam

Berberoğlu’ndan Sevigen’e, “MİT TIR’ları belgesini Kılıçdaroğlu verdi” yanıtı: Pabuç bırakmam
Haziran 06
17:13 2022

MİT TIR’ları belgesini Enis Berberoğlu’na Kılıçdaroğlu’nun verdiğini iddia eden eski CHP’li Mehmet Sevigen’e cevap geldi. Berberoğlu, iddianın iftira olduğunu belirterek, “Ne AKP ve reisine, ne de Sevigen tarzı siyasete pabuç bırakmam” dedi.

Esra Elönü’nün programında Enis Berberoğlu ile Kemal Kılıçdaorğlu’nu hedef alan CHP’nin ihraç ettiği Mehmet Sevigen’e yanıt verildi. MİT Tırları belgeleri hakkında, “Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi” diyen Sevigen’e Berberoğlu, mahkeme kararlarını hatırlatarak tepki gösterdi.

24 TV’de AKP’li Esra Elönü’nün programına katılan CHP’nin Deniz Baykal dönemindeki Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, ihraç edildiği partisini hedef aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu MİT TIR’ları üzerinden hedef alan Sevigen, “Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi… Kemal Bey, o yürüyüşü Enis Berberoğlu hapishanede konuşmasın diye yaptı. Bülent Tezcan’a vermişti… Bülent Tezcan da götürmüş (Enis Berberoğlu’na) vermiş” iddiasında bulundu.

“Sabah iddia etti, davayı kaybetti” 

Söz konusu iddiaya CHP’li Enis Berberoğlu’ndan yanıt geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, söz konusu iddiaları ortaya atan Sabah gazetesine dava açarak kazandığını hatırlatan Berberoğlu, “Mahkeme beni yargılayan heyete yazdı, ‘Böyle iddiaya kanıt var mı?’ diye sordu. Cevap yazısında bırakın kanıtı, böyle bir iddianın bile olmadığı iletildi. Mahkeme Sabah Gazetesi’ni 1 TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti, ceza İstinaf ‘ta onaylanarak kesinleşti” dedi.
Mahkeme kararını ve sonraki süreçleri aktaran Beberoğlu’nun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“Üfürdü”

  • Mehmet Sevigen adımı karıştırarak CHP’ye ve Genel Başkanımıza iftira attı. “MİT TIR’ları belgelerini Kemal Kılıçdaroğlu yayınlansın diye Enis Berberoğlu’na verdi. Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşü de Berberoğlu konuşmasın diye yaptı” diye üfürdü.
  • Mehmet Sevigen’in bu iftirası tıpkı benzerleri gibi, yalancının mumu misali sönecek. Çünkü aynı saçmalığı manşetine defalarca taşıyan Sabah Gazetesi’ne Avukat Murat Ergün, Kemal Beyin vekaleti ile dava açtı ve kazandı.
  • Mahkeme beni yargılayan heyete yazdı, “Böyle iddiaya kanıt var mı?” diye sordu. Cevap yazısında bırakın kanıtı, böyle bir iddianın bile olmadığı iletildi. Mahkeme Sabah Gazetesi’ni 1 TL manevi tazminat ödemeye mahkûm etti, ceza İstinaf ‘ta onaylanarak kesinleşti. 23/12/2020.
  • “Enis Berberoğlu konuşmasın diye…” başlayan cümleyi hakaret sayarım. CHP’ye katılalı 50 yıl oldu, Gençlik Kolları’nda, Üniversite’de son olarak TBMM’de partime hizmet ediyorum. Ne AKP ve reisine, ne de Sevigen tarzı siyasete pabuç bırakmam.

“Suç işlemediğimi, itirafçı olmayacağımı Erdoğan’a da söylemiştim” 

  • Suç işlemediğimi, müfteri veya itirafçı olmayacağımı hapis yatarken aynı iddiayı ima yoluyla yapan Tayyip Erdoğan’a da söylemiştim. (17 Ağustos 2017) Sevigen ve varsa benzer niyeti bozuklar okusun öğrensin.
  • Dahası hakkımdaki haksız ve yersiz hüküm Anayasa Mahkemesi tarafından bozuldu. Bu iddiaları partimi karalamak, beni yargısız infazla mahkûm etmek isteyenlerden hukuk önünde hesap soracağım. Paralarını alıp, öğrenci bursu olarak dağıtacağım Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER