A3 Haber

“Ezan sesinden rahatsız olan AKP’li belediye koordinatörü, caminin kablolarını kesti” iddiası

“Ezan sesinden rahatsız olan AKP’li belediye koordinatörü, caminin kablolarını kesti” iddiası

“Ezan sesinden rahatsız olan AKP’li belediye koordinatörü, caminin kablolarını kesti” iddiası
Haziran 06
19:55 2022

AKP Düzce Belediyesi Başkanı Özlü’nün danışmanı ve belediye koordinatörü Yaşar Özdemir’in ezan sesinden rahatsız olduğu iddiasıyla evinin karşısında bulunan caminin kablolarını kestiği iddia edildi. Özdemir ifadesinde kablolara zarar vermediğini savundu.

AK Partili Düzce Belediyesi Başkanı Faruk Özlü’nün danışmanı ve belediye koordinatörü Yaşar Özdemir evinin karşısında bulunan Akşemsettin Camii’nin kablolarını kesmekle suçlandı. ‘Ezan sesinden rahatsız olduğu’ için kabloları kestiği öne sürülen Özdemir hakkında cami derneği, “Kamu malına zarar verme” ve “Kablo hırsızlığı” suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, olay 15 Nisan 2022 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre Düzce’de bulunan Akşemsettin Camii’nin kabloları birçok kez kesildi. Caminin kamera kayıtları izlenince gece yarısından sonra bere takan bir kişinin kendisini gizleyerek kabloları kestiği görüldü. Kabloları kesen kişinin belediye başkanının danışmanı ve belediyede koordinatör olarak görev yapan Yaşar Özdemir olduğu önü sürüldü.

Suç duyurusunda bulunuldu 

Düzce Akşemsettin Camii Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği tarafından Yaşar Özdemir hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Özdemir’in Ramazan ayında bile kabloları kestiği öne sürüldü.

İfade veren Özdemir, “Cami yapıldığı günden beri halılarına varıncaya kadar her şeyini, ışıklandırmasını, kaldırımların yapılmasını, bayrak direğini elimden geldiğince kendim yaptım. Olay günü caminin kadın tuvaletinden erkeklerin çıktığını gördüm. Bunun üzerine tuvaleti kapatmaya gittim. Kapıyı kapattıktan sonra benim taktırdığım led ışıkları duvara doğru çevirdim. Sonra duvarda bulunan kabloların aşağı doğru sarktığını gördüm. Elimde bulunan penseyle bu kanalı pimaş borusunun yanına sıkıştırarak sonrasında evime gittim” dedi.

“Kablolara zarar vermedim” 

Özdemir, “Ben kesinlikle caminin kablolarına zarar vermedim” iddiasında bulundu ve “Cami yönetimi benden belediye ile alakalı olarak peyzaj malzemeleri, çardak, kaldırım taşı gibi isteklerde bulunmaktadırlar. Ben yardımcı olamayacağımı söylüyorum. Ancak istekleri olmadığı için iftirada bulunuyorlar” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER