A3 Haber

Parti lideri eşinin yazılarını paylaştı, “Cumhurbaşkanına hakaret”ten hapis cezası aldı!

Parti lideri eşinin yazılarını paylaştı, “Cumhurbaşkanına hakaret”ten hapis cezası aldı!

Parti lideri eşinin yazılarını paylaştı, “Cumhurbaşkanına hakaret”ten hapis cezası aldı!
Haziran 08
09:47 2022

HKP lideri Nurullah Ankut Efe’nin yazılarını paylaşan eşi Hacer Ankut Efe “Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut Efe’nin eşi Hacer Ankut Efe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı.

HKP, 18 Aralık 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, eski AKP milletvekili ve eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlaması ile 2001 yılında Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı ve lise diplomasının sahte olduğunu ortaya çıkarmıştı. HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut Efe kaleme aldığı yazılarında, Erdoğan’ın diplomasız olduğunu iddia etmiş ve Hamza Yerlikaya’yı diploma sahtekârlığı yaptığı gerekçesiyle eleştirmişti.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, Ankut Efe’nin “İnternet yolu ile aleni bir şekilde Cumhurbaşkanı’nın şeref, onur ve saygınlığını rencide ettiği” iddia edilmişti.

Eşinin yazılarını paylaştı

Eşi’nin yazılarını sosyal medyada paylaşan Hacer Ankut Efe’nin “Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği gerekçesiyle açılan davanın karar duruşması Bakırköy Adliyesi 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya Hacer Ankut Efe ve Efe’nin avukatı Pınar Akbina ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Furkan Berk Biberoğlu katıldı.

Duruşmada Hacer Ankut Efe’ye eşinin yazılarını paylaştığı için 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezası verildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER