A3 Haber

Baraj gölüne giren 19 yaşındaki iki arkadaş boğuldu

Baraj gölüne giren 19 yaşındaki iki arkadaş boğuldu

Baraj gölüne giren 19 yaşındaki iki arkadaş boğuldu
Haziran 12
23:09 2022

Aksaray’da Mamasın Baraj Gölü’ne serinlemeye giren üç arkadaştan her ikisi de 19 yaşında olan İsmail Duha ve Kürşat Metin Yıldırım boğularak yaşamını yitirdi. Boğulma tehlikesi geçiren Ramazan Eren ise çevredekiler tarafından kurtarıldı.

Olay, bugün saat 15.30 sıralarında Gücünkaya köyünde Mamasın Baraj Gölü’nde meydana geldi. İsmail Duha, Kürşat Metin Yıldırım ve Ramazan Eren,  otomobille baraj gölüne giderek kıyıda piknik yaptı. Ardından serinlemek için suya giren Eren, Duha ve Yıldırım, kıyıdan yaklaşık beş metre uzaklaştı. Bir süre sonra üç genç, suda batmaya başladı. Gençlerin çığlık atıp yardım istemeleri üzerine kıyıya yakın olan Ramazan Eren, çevredekiler tarafından kurtarıldı. Diğer iki genç ise suya batarak gözden kayboldu.

Bunun üzerine çevredekiler jandarma, AFAD ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen AFAD’ın su altı arama ekibi tarafından yapılan aramada Duha ve Yıldırım’ın cansız bedeni el ele tutuşmuş halde bulunup, sudan çıkartıldı. İki gencin cansız bedeni otopsi için Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER