A3 Haber

Sarallar’ın “cephanesi” sergilendi: Onlarca tabanca, hançer, kılıç…

Sarallar’ın “cephanesi” sergilendi: Onlarca tabanca, hançer, kılıç…

Sarallar’ın “cephanesi” sergilendi: Onlarca tabanca, hançer, kılıç…
Temmuz 07
11:35 2022

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda örgüt lideri olduğu şüphesiyle Erdal Acar ile birlikte gözaltına alınan 122 şüpheli adliyeye sevk edildi. Operasyonda ele geçirilen silah, kılıç ve telsizler emniyette sergilendi.

Sarallar grubuna 28 Haziran’da bin 500 polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda aralarında grubun liderliğini yaptığı iddia edilen Erdal Acar’ın da bulunduğu 122 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 46 adet ruhsatsız tabanca, 55 adet şarjör, altı adet av tüfeği, yedi adet kılıç, yedi adet telsiz, bir adet kalem şeklinde suikast silahı, bir adet susturucu, bin adet fişek, üç hançer, bir adet çelik yelek, çok sayıda çek, senet ve dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin avro ele geçirildi.

Yaklaşık 10 gün boyunca emniyette ifadeleri alınan şüphelilerden 31’i dün geri kalan 91 kişi ise bugün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sevk edilmesinin ardından operasyonda ele geçirilen malzemeler emniyette sergilendi. Ele geçirilenler arasında kılıçlar dikkat çekti. Şüphelilerin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları telsizler de sergide yer aldı. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER