A3 Haber

Muhalefet partilerinin liderlerinden 15 Temmuz mesajları: “Ne kandırdık ne kandırıldık”

Muhalefet partilerinin liderlerinden 15 Temmuz mesajları: “Ne kandırdık ne kandırıldık”

Muhalefet partilerinin liderlerinden 15 Temmuz mesajları: “Ne kandırdık ne kandırıldık”
Temmuz 15
17:03 2022

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasi parti liderleri sosyal medya hesaplarından mesaj yayınladı.

2016 yılında gerçekleşen 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin altıncı yıl dönümünde muhalefet partileri çeşitli mesajlar paylaştı.

Muhalefet liderlerinin paylaşımları şöyle:

Kılıçdaroğlu: Ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 15 Temmuz’un yıl dönümünde mesaj yayınladı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “15 Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyor; 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak” ifadelerine yer verdi.

Akşener: Millet devleti sokaktan topladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı 15 Temmuz paylaşımında, “Bağımsızlığına, egemenliğine ve demokrasisine her daim sahip çıkan aziz Türk Milleti’nin, devletini sokaktan topladığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Davutoğlu: 15 Temmuz ruhuyla geleceğe

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ise sosyal medya hesabı üzerinden ’15 Temmuz ruhuyla geleceğe’ başlığıyla bir video yayınladı. Davutoğlu, video ile birlikte şu notu paylaştı: “15 Temmuz bu aziz milletin kanıyla canıyla yazdığı destanın adıdır. 15 Temmuz ruhuyla daha fazla demokrasi ve özgürlük için; hak, hukuk, adalet mücadelesi için Gelecek Partisi’ndeyiz. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz.”

Öte yandan Davutoğlu, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok’un darbe girişiminde kaybettiği eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un mezarını ziyaret etti. Davutoğlu’na Nihal Olçok eşlik etti.

Babacan: Ülkemizi tam demokrasiye kavuşturmak görevimiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, şu açıklamayı yaptı: “15 Temmuz kanlı darbe girişimi halkımızın tarihi direnişiyle bastırılmıştı. Ülkemizi tam demokrasiye kavuşturmak, o büyük direnişe karşı tarihsel sorumluluğumuzdur. 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

İnce: Siz devleti FETÖ’ye teslim ederken biz uyardık

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu mesajı verdi:

  • “Siz devletin kurumlarını FETÖ’ye teslim ederken biz uyardık ve karşınızda dimdik durduk. Ne kandık ne kandırıldık! Terör örgütü FETÖ’ye lanet olsun. 15 Temmuz’da yaşamını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER