A3 Haber

“Kaçış” iddiası: AKP’nin ileri gelen ismi Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkarıyor

“Kaçış” iddiası: AKP’nin ileri gelen ismi Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkarıyor

“Kaçış” iddiası: AKP’nin ileri gelen ismi Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkarıyor
Temmuz 20
13:46 2022

Halk Tv yazarı Barış Soydan, “AKP içinde önemli görevler yapmış bir ismin Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkardığı” iddiasını gündeme getirdi.

Ekonomideki kötü gidişat, anketlerde AKP oylarının giderek erimesi sonrası üst düzey partililerin “endişelerini” Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği iddia ediliyor. Erdoğan’ın bu isimleri rahatlattığı belirtilirken, üst düzey bir ismin Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkarma gayreti için partide “Abi kaçıyorlar” yorumu yapıldığı ileri sürüldü.

Halk TV yazarı Barış Soydan, AKP içindeki bazı ileri gelen isimlerin ekonomide yaşanan kötü gidişattan rahatsızlık duyduklarını ve bunu Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiklerini yazdı.

Yazıcı, “Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var” demiş

Soydan “Hayati Yazıcı’nın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonominin içinde bulunduğu duruma dair endişelerini aktarmaya çalıştığı, ‘Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var’ dediği iddia ediliyor. Kulislerde konuşulanlara göre Erdoğan, Yazıcı’ya işlerin rayına gireceği, az kaldığı cevabını vermiş” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım: İYİ Parti tahminimizden daha fazla oy koparabilir

Soydan, kulislerde ayrıca AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın “Gençler ve şehirlerde oy kaybımız ortada, dengeli gitmemiz ve merkezi hedeflememiz lazım, yoksa İyi Parti tahminimizden daha fazla oy koparabilir” dediğine dair iddiaların da konuşulduğunu aktardı.

“Abi kaçıyorlar”

Soydan, yazısını şöyle tamamladı: “Son olarak AKP’nin ileri gelenlerinden biriyle ilgili ilginç bir gelişme… Partide zaman zaman etkili görevler alan siyasetçinin son dönemde Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkardığı söyleniyor. Buna dair, hem de parti içinde yapılan ilginç bir yorum var: “Abi kaçıyorlar.” Bu bir yakıştırma olabilir. Ama parti tabanındaki psikolojiyi göstermesi açısından hayli ilginç bir yakıştırma…”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER