A3 Haber

UEFA’dan Fenerbahçe’ye “Putin tezahüratıyla” ilgili soruşturma

UEFA’dan Fenerbahçe’ye “Putin tezahüratıyla” ilgili soruşturma

UEFA’dan Fenerbahçe’ye “Putin tezahüratıyla” ilgili soruşturma
Temmuz 28
17:55 2022

UEFA, Fenerbahçe taraftarının Dinamo Kiev maçında gündem olan tezahüratı ile ilgili soruşturma başlattığını açıkladı.

Fenerbahçe UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu rövanş maçında Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ile karşılaştı. Maçın 57. dakikasında Dinamo Kiev, Buyalski’nin golüyle 1-0 öne geçmesiyle Fenerbahçe tribünleri “Ooo Vladimir Putin” diye tempo tutarak, lehte tezahürat yapmıştı. Uluslararası medyada ve ülke içinde ciddi tepki çeken Fenerbahçe’ye bir darbe de UEFA’dan geldi.

Avrupa futbolunun yönetim organı UEFA, Fenerbahçe taraftarının Dinamo Kiev maçında gündem olan tezahüratı ile ilgili soruşturma başlattığını açıkladı. UEFA, Rusya lideri Vladimir Putin’in lehine tezahürat yapan Fenerbahçe taraftarların sergilediği “Uygunsuz davranışlar” nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı.

Ne olmuştu?

Fenerbahçe – Dinamo Kiev karşılaşmasında Dinamo Kiev’in golünden sonra Fenerbahçe tribünlerinden yükselen tezahürat gündem olmuştu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fenerbahçe, “Kulübümüzün duruşunu ve değerlerini asla temsil etmeyen bu söylemin, tüm taraftarımıza mal edilmesi ve kulübümüze sorumluluk atfedilmesi adil ve hakkaniyetli bir yaklaşım değildir. Geldiğimiz noktada; bu konu üzerinden hem ülkemizin hem de kulübümüzün töhmet altında bırakılmasını, yanlış anlaşılmaya sebep olacak şekilde gündem yapılmaya çalışılmasını ve konunun siyasetle ilişkilendirilmesini kınıyoruz. Sebebi her ne olursa olsun tribünlerimizin bir bölümünden yükselen reaksiyonu Fenerbahçe Kulübü olarak kesinlikle kabul etmiyoruz” denilmişti.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER