A3 Haber

“Demir Yumruk” operasyonu: Tahliye edilen Hulusi Belgü’ye ikinci tutuklama

“Demir Yumruk” operasyonu: Tahliye edilen Hulusi Belgü’ye ikinci tutuklama

“Demir Yumruk” operasyonu: Tahliye edilen Hulusi Belgü’ye ikinci tutuklama
Ağustos 19
18:10 2022

Demir Yumruk operasyonunda tutuklanan ve geçtiğimiz hafta tahliye edilen Forum AVM’lerin sahibi Hulusi Belgü ikinci kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kamuoyunda Demir Yumruk Operasyonu olarak bilinen soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra geçtiğimiz hafta tahliye edilen Forum AVM’lerin sahibi Hulusi Belgü ve dosyanın şüphelilerinden Murat Yeşilbaş mahkeme sorgularının ardından bir kez daha tutuklandı. Dün de aynı kapsamda ikinci kez gözaltına alınan Mehmet Akif Çetin tutuklanmıştı.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, Ankara Adliyesi’nde önceki hafta dosyadaki bazı kritik şüphelilerin tahliye edileceği konuşulmuş, bu süreçte Ankara 18’inci Asliye Ceza Mahkemesi Forum AVM’lerin CEO’su ve bir dönem Fenerbahçe’de başkan adayı olan Hulusi Belgü ile Mehmet Akif Çetin’in de aralarında bulunduğu dört kişiyi serbest bırakmıştı.

Savcı itiraz edemedi, başsavcılık devreye girdi

Mahkemenin bu kararının kesin nitelikte olması nedeniyle savcılığın itiraz hakkı da bulunmuyordu. Ancak soruşturmayı derinleştiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dün, dosyada Belgü, Çetin ve Yeşilbaş hakkında yeni deliller elde edildiği gerekçesiyle bir kez daha gözaltı kararı vermişti.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Çetin, dün sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, Belgü ve Yeşilbaş ise bugün adliyeye getirildi. Hulusi Belgü ve Murat Yeşilbaş sevk edildikleri nöbetçi hakimlikçe bir kez daha tutuklandı.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER