A3 Haber

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısı için Elazığ’da konuşuyor: “Kendinizi suça ortak etmeyin”

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısı için Elazığ’da konuşuyor: “Kendinizi suça ortak etmeyin”

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısı için Elazığ’da konuşuyor: “Kendinizi suça ortak etmeyin”
Eylül 20
14:18 2022

Türkiye’nin her tarafında dertler var. Bu dertleri çözmek siyaset kurumunun görevidir. Halkın seçtiği iktidar gelecek, sorunları çözecek. Bugün büyükşehir belediye başkanımızla birlikte güzel bir okulun temelini attık. Bazıları korkudan gelmedi. Önemli değil. Bizim için önemli olan Elazığ ve Elazığlılardır. Daha iki okul yapacağız Elazığ’a.

Elazığ bir tarım kenti, bir sanayi kenti, bir turizm kenti… Elazığlı çiftçilerin mutlu olmadığını biliyorum. Size mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz vereceğiz. Bu ülkede en ucuz mazotu çiftçiler kullanacak.

Söz verdim, bütün çiftçilere söz verdim. Bir hafta içinde çiftçinin aldığı kredinin faizini sileceğiz. Üretenin, alın teri dökenin yanında olacağız. Önemli olan hakkı, hakkaniyeti kişiye teslim etmektir. Üretiyor musun kardeşim, başımın üstünde yerin var. Derdin mi var, derdi çözmek Bay Kemal’in görevi olacak. Hiç endişe etmeyin.

Tarım Bakanı’na tepki

Dışarıdan eti de, buğdayı da, yulafı da, hayvanı da dışarıdan getiriyorlar. Bizim insanımız var, üretecek. Bir Tarım Bakanı var, Allah selamet versin, tarımı düzeltmek için Venezuela’ya gidiyor. Öbürü Sudan’a gidiyor. Ya sen gel Elazığ’a kardeşim! Elazığ’daki ovaya bir bak bakalım, bu ova sulanıyor mu, sulanmıyor mu bir bak bakalım. Buraya gelmez, Venezuela’ya gider. Ama hiç meraklanmayın, Bay Kemal Elazığ’a gelecektir. Okulu nasıl yaptıysa ovaları da öyle sulayacaktır.

Kamu görevlilerine çağrı

Geçen yıl 3 milyon 449 bin elektriği kesildi. Şimdi kaç hanenin elektriği kesik bilmiyoruz. Buradan kamu görevlilerine çağrı yapıyorum. Milletvekillerinin soru önergelerini veya Bilgi Edinme Yasası’na göre istemiş oldukları bilgileri zamanında vermeyenlerin tamamı suç işliyor. Kendinizi suça ortak etmeyin, sorulara cevap verin. Sorun sizin sorununuz değil, sorun Türkiye’nin sorunu.

Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava

Önlerinde büyük bir engel var. Nedir engel? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. “Nasıl bütün yetkileri elinden alırız”, bütün çaba bunun üzerine kurulmuş. Hakimlere sesleniyorum. Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda görevli olan hakimlere sesleniyorum. Size söylenmeyen bir sözü kimin talimatıyla ‘Bu söz bize söylendi’ diye üstlendiniz. Ben sizin meşrebinizi gayet iyi biliyorum. Sizin adaletsizliğinizi de gayet iyi biliyorum. Aynı zarfın içine dört tane oy pusulası koyacaksın, ‘efendim biri doğru değil, üçü doğru.’ Nereden biliyorsun? Onlara ‘bunları yapan hakim değil, çetedir’ dedim. Çete ne demek? Kanuna aykırı iş yapmak için bir araya gelenlere çete denir. Sen bu kararı veriyorsun, bir bakan ile ilgili sözü ‘Bu bana söylendi’ diye alıyorsunuz. Başka bir şey daha yapıyorlar. Hakimi değiştiriyorlar. Ceza verecek bir hakim oraya gelsin diyorlar. Ceza verecek bir hakim gelsin, kararı o versin diyorlar. Buradan o hakime de sesleniyorum. Eğer yargı için yüz karası olmak istemiyorsan hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre karar vereceksin, sarayın talimatına göre değil! Kaldı ki bu konuda bir de uzman raporu var. Ama o hakimi değiştirdiler. Başka bir hakim gelecek oraya.

“Elazığ’a bir bakanlık vereceğim”

Elazığlıların bir özelliği var; koşulsuz bir şekilde iktidar partisine destek verdiler. Son seçimlerde bir milletvekili çıkardık. İktidara bu kadar destek veren, bütün belediye başkanlıklarını alan bir iktidar 20 yıldır Elazığ’a bir bakanlık vermedi. Tek bir bakanlık bile vermedi. Sözümdür, Bay Kemal’in sözüdür. Allah nasip eder Elazığlıların da oylarıyla iktidar olduğumuzda Elazığ’a bir bakanlık vereceğim.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER