A3 Haber

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na türban çağrısı: Anayasal güvence için gelin elinizi taşın altına koyun

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na türban çağrısı: Anayasal güvence için gelin elinizi taşın altına koyun

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na türban çağrısı: Anayasal güvence için gelin elinizi taşın altına koyun
Ekim 11
11:24 2022

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“CHP Genel Başkanı Türkiye’yi barıştıracağım diyor. Barışmak için küslerin olması gerekmiyor mu? Peki bu küslük nerededir? Bu küsler nereye saklanmıştır? Ya Kılıçdaroğlu’nun ruh sağlığında bozulma vardır ya da siyasetinde rota sapması yaşamaktadır. Türk milleti birlik ve beraberliğin iftiharıdır. Türkiye barış ve huzurun, sevgi ve saygının gıpta edilen ülkesidir. Türkiye küs değildir.

Kılıçdaroğlu’nun siyaseti siyaset değildir, yolu yol değildir. Başörtüsü meselesi milletimizin mutabakatıyla çözülmüş bir meseledir. Bu konuyu yeniden gündeme getirmenin hiç kimseye bir faydası dokunmayacaktır. Türkiye’de mağduriyetler dönemi kapanmıştır. Kılıçdaroğlu’nun hevesi başkadır. Kılıçdaroğlu’nun kanun teklifi samimiyetsizdir. Kaldı ki kanun teklifine ihtiyaç da yoktur. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi samimiyse gündemdeki anayasa değişikliği teklifine destek versinler. Dürüstseniz, gereğini yapın. İşte er meydanı. MHP, anayasa değişikliğine sonuna kadar vardır.

Aleviler bizim canımızdır. Bizim gönlümüz birdir. Maksadımı gönüller yıkmak değil gönülleri kazanmaktır. Kerbela ortak sızımız, Hz. Ali manevi büyüğümüzdür. Alevi kardeşlerimizin hayatında bir yer etmiş olan cemevi gerçeği, cami-cemevi karşıtlığına varılmadan kabul edilmelidir. MHP’nin dayandığı asırlık Türk milliyetçiği düşüncesi hiçbir zaman ayrımcı olmamış, toplumun tamamını temel değerler ekseninde buluşma anlayışındadır.

Alevi kardeşlerimizin sıkıntıları olduğu bir gerçek. Sağlıklı bir tartışma ortamının hazırlanması, devlet ve toplumun bütün kesimlerinin ortak sorumluluğudur. Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezi’nin devlet desteğinde kurulmasını, idari bakımdan özerk olmasını, cemevi gerçeğinin kabul edilmesini, cemevlerine devlet yardımı yapılmasını önermiştim. Aleviler cemevini ibadethane görüyorsa –ki öyledir- bize düşen yapıcı bir tavır almaktır. Kimin nerede ve nasıl ibadet edeceğini bir kuralı yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımızın Alevilere yönelik açıklamalarını destekliyorum.

Avrupa ülkeleri bu kış nasıl ısınacaklarını düşünmektedir. Türkiye’nin böyle bir korkusu yoktur. Millet İttifakı kuru gürültü yapsa da ülkemiz kilit bir aktördür. Türkiye’nin Putin’e teslim olduğunu öne süren İP Başkanının bu işleri zaten kafası almaz. Dış politikayı bilmesi de söz konusu olamaz. Türkiye’yi yönetmek için mangal gibi yürek lazım. Türkiye’yi yönetmek için milli onur şarttır. Nereden gelip nereye gittiğimizi gösteren tarihi süreci bilmek hayat memat konusudur. Millet İttifakı’nda bunların hiçbirisi yoktur. Su tersine dönünce uyuz keçi nasıl önüne düşerse Millet İttifakı da ancak dünya tersine dönerse kirli emellerinde muvafık olabilecektir.

Kılıçdaroğlu’nun ABD’ye gitmesi pervasızlıktır, düşüncesizliktir. Neymiş ziyaretin amacı teknolojik gelişmelere yönelik görüş alışverişinde bulunmakmış. Utanın. Parlak beyin arıyorsanız milletimizin evlatlarına bakın. Kılıçdaroğlu, bilimsel ve teknolojik gelişmelerle ne söyleyecektir? Geç bu masalları. İşaret edilecek müstakbel adayın ismini öğrenmeye gittin. Su yatağını mutlaka bulacaktır. ABD’ye bel bağlama, seni 1 dolara ele verir. Sen sen ol tedbiri elden bırakma. Biden ve çevresinin tembihlerine asla kulak kabartma.

İBB’ye ait bir cenaze aracında uyuşturucu yakalanmıştır. Meğer İBB çok çalışıyormuş. CHP’nin gerçek yüzü suçtur, kirdir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER