A3 Haber

Bursa’daki internet kesintisinin sebebi belli oldu: Santrallerdeki aküler çalınmış

Bursa’daki internet kesintisinin sebebi belli oldu: Santrallerdeki aküler çalınmış

Bursa’daki internet kesintisinin sebebi belli oldu: Santrallerdeki aküler çalınmış
Ekim 17
17:13 2022

Bursa’da internet altyapısı sağlayan firmaya çok sayıda kesinti şikayeti gelmesi üzerine yapılan çalışmalar sonucu internet sağlayan akülerin yerinde olmadığı belirlendi. Selim Çömlek ile Kadir Korkmaz isimli iki kişinin teknik servis personeli kıyafeti giyerek santrallerden 400 aküyü çaldığı, kentin internet kesintisinin akülerin çalınmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Bursa’da internet altyapısı sağlayan firmaya çok sayıda kesinti şikayeti gelmesi üzerine, firma tarafından santrallerde çalışma başlatıldı. Şehrin çeşitli noktalarındaki panolar incelendiğinde, elektrik kesintisi anında devreye giren ve 7 gün 24 saat kesintisiz internet sağlayan akülerin yerinde olmadığı belirlendi.

Firma yetkililerinin şikayetiyle polis, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini izlediğinde, 2 kişinin teknik servis personeli kıyafeti giyip, panolarda ‘teknik bakım yapıyor’ izlenimi vererek, santrallerdeki aküleri çaldığını tespit etti. Polis ekipleri tarafından santrallerin çevresinde önlem alındı.

12 suç kaydı olan Çömlek ile 16 suç kaydı olan Korkmaz’ın, altyapı firmasının eski çalışanları olduğu ortaya çıktı. İşten ayrıldıktan sonra kıyafet ve santral anahtarlarını teslim etmeyen Çömlek ve Korkmaz’ın İstanbul’dan farklı zamanlarda kiraladıkları araçlarla Bursa’ya geldikleri tespit edildi.

40 internet santralindeki 400 aküyü çalan ve firmayı 1 milyon lira zarara uğratan Çömlek ve Korkmaz, emniyetteki işlemlerini ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER