A3 Haber

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Salı günü uzlaşmaya varacağız

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Salı günü uzlaşmaya varacağız

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Salı günü uzlaşmaya varacağız
Aralık 17
15:35 2022

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret müzakereleri hakkında yaptığı açıklamada, “Salı günü uzlaşmaya varacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret görüşmeleri hakkında açıklama yaptı. Bilgin, “Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız” dedi.

Bakan Bilgin, AKP Erzurum İl Başkanlığı ziyaretinde, salı günü Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanacağını hatırlattı. Toplantıda asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacaklarını ifade eden Bilgin, şöyle konuştu:

“Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız. Asgari ücret sosyal devletin çalışanları koruduğu bir ücrettir. Evet asgari ücreti devlet vermez, işverenler verir ama işçilerini koruyacak bir asgari ücret rakamında uzlaşmayı devlet belirler. Bizim de burada temel fonksiyonumuz budur. Birçok sorunu çözdük, bunları da çözeceğiz.”

Bakan Bilgin, asgari ücret konusunda salı gününden sonra Türkiye için olumlu bir uzlaşma haberini paylaşacaklarını ümit ettiklerini belirterek, “Emekçilerimizi koruyan, onları tatmin eden onların hayat şartlarını aşmalarına katkı yapacak bir ücret seviyesinde, Türkiye rahat bir nefes alır diye düşünüyorum” diye konuştu.

Etiketler
Paylaş

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER