A3 Haber

İYİ Partili Çömez’den, İçişleri Bakan Yardımcısı’nın kardeşine dair dikkat çeken iddia

İYİ Partili Çömez’den, İçişleri Bakan Yardımcısı’nın kardeşine dair dikkat çeken iddia

İYİ Partili Çömez’den, İçişleri Bakan Yardımcısı’nın kardeşine dair dikkat çeken iddia
Ocak 04
08:48 2023

CHP’li Özgür Özel’in ortaya attığı İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşi Osman Çataklı ile ilgili “FETÖ” bağı bulunduğu iddiasının yankıları sürüyor. Osman Çataklı’nın nerede olduğunu açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, “Osman Çataklı nerede? Kimse bu konuyla ilgili bir şey söylemedi daha. Osman Çataklı Fransa’da. Osman Çataklı’nın, Paris’in kuzeyinde bir küçük ilçede evi var” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın “FETÖ” firarisi olduğu iddia edilen kardeşi Osman Çataklı’nın nerede olduğunu açıkladı.

Halk TV’de Kayda Geçsin programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşi Osman Çataklı hakkında açıklamalarda bulundu.

Osman Çataklı’nın Fransa’da olduğunu iddia eden Çömez, şu ifadeleri kullandı:

Osman Çataklı nerede? Kimse bu konuyla ilgili bir şey söylemedi daha. Osman Çataklı Fransa’da. Osman Çataklı’nın, Paris’in kuzeyinde bir küçük ilçede evi var. Taahhüt işleri yapıyor, ev alım satım işleri yapıyor.

Paris’te bir merkez var. Bu merkez büyük bir merkez ve burası aynı zamanda Afrika’da kurulmuş FETÖ okullarını koordine eden merkez. Fransızca konuşan ve Fransa’nın hakimiyetinde kalmış Mali’nin başkenti Bamako’da büyük devasa FETÖ okulları var. Bu okulların kurucusu Osman Çataklı.

Ne olmuştu?

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, iktidarın “terör soruşturması” diye adlandırdığı, İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personeli hakkında hazırlanan raporun savcılığa teslim edilmesini değerlendirirken İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşinin “FETÖ” firarisi olduğunu açıklamıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER