A3 Haber

Şanlıurfa’da yedi katlı binada patlama: İki ölü, sekiz yaralı

Şanlıurfa’da yedi katlı binada patlama: İki ölü, sekiz yaralı

Şanlıurfa’da yedi katlı binada patlama: İki ölü, sekiz yaralı
Şubat 20
11:22 2023

Şanlıurfa’da bir binada ilk meydana geldiğinde doğalgaz patlaması olduğu söylenen patlamada iki kişi öldü, sekiz kişi yaralandı. Şanlıurfa Aksa Doğal Gaz patlamanın doğlagazdan kaynaklanmadığını duyurdu.

Merkez Haliliye ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir apartmanda henüz belirlenemeyen nedenle doğalgaz patlaması meydana geldi. Patlamanın etkisiyle binada hasar oluştu. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi.

Patlamada hayatını kaybeden Suriye uyruklu Vadha Elcuma (26) ve Kartal Kurt (14) otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Yaralanan sekiz kişiyi Vali Salih Ayhan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül hastanede ziyaret etti. Tedaviye alınan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Polis ekipleri yaşanan olayla ilgili olarak çalışmasına devam ederken patlamanın nedenini araştırıyor.

Şanlıurfa Aksa Doğal Gaz tarafından patlamayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Patlamanın yaşandığı 7 katlı binada 20 daire ve giriş katta 2 iş yeri bulunmaktadır. İlk tespitlerde patlamanın iş yerinde olduğu görülmüş olup, iş yerlerinin doğal gaz bağlantısı bulunmamaktadır. Dairelerin doğal gazı olup, deprem sonrasında daireler boş olduğu için binanın doğal gazı komple kapalıdır. Acil müdahale ekiplerimiz emniyet, itfaiye ve sağlık ekipleriyle birlikte bölgeye çok kısa sürede intikal etmiştir ve büyük titizlikle incelemeler sürmektedir. Olay yerindeki ekiplerimiz tarafından patlamanın meydana geldiği iş yerinde çok sayıda farklı niteliklerde tüp olduğu görülmüştür.” (DHA)

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER