A3 Haber

Cazın ve R&B’nin unutulmaz sesi Bobby Caldwell yaşamını yitirdi

Cazın ve R&B’nin unutulmaz sesi Bobby Caldwell yaşamını yitirdi

Cazın ve R&B’nin unutulmaz sesi Bobby Caldwell yaşamını yitirdi
Mart 16
21:51 2023

“What You Won’t Do For Love” şarkısıyla müzik piyasasına giren ABD’li caz, soul ve R&B şarkıcısı Bobby Caldwell, 71 yaşında hayatını kaybetti. Eşi Marry Caldwell, son altı aydır ciddi sağlık sorunları yaşadığını belirterek evinde vefat ettiğini belirtti.

Müzik piyasasında “What You Won’t Do For Love” şarkısıyla tanınann ABD’li caz, soul ve R&B şarkıcısı Bobby Caldwell, 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Eşi Marry Caldwell, sanatçının sosyal medya hesabında yaptığı yazılı açıklamada, “Bobby evinde hayatını kaybetti. Yanımızdan ayrılırken ona sımsıkı sarıldım. Sonsuza kadar kederliyim” dedi. Son altı yıldır eşinin ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğini vurgulayan Marry Caldwell, bu süreçte dua eden hayranlarına da teşekkür etti.

Müzik hayatına 17 yaşında “Katmandu” adlı grubun üyesi olarak başlayan Caldwell, 1970’lerde rock efsanesi Little Richard’ın ritim gitaristliğini yapmaya başlamasıyla tanınır hale geldi. Caldwell’in 1978’de piyasaya sürdüğü ve adeta ismiyle özdeşleşen “What You Won’t Do For Love” şarkısı, Billboard’un “En Çok Dinlenen 100 Şarkı” listesine 9’uncu sıradan girdi. Kariyeri boyunca konser ve derleme dahil 19 albüm çıkaran Caldwell, çok sayıda film müziği de besteledi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER