A3 Haber

Eğitimci Nazmi Arıkan’ın katili cezaevinde intihar etti

Eğitimci Nazmi Arıkan’ın katili cezaevinde intihar etti

Eğitimci Nazmi Arıkan’ın katili cezaevinde intihar etti
Nisan 10
18:54 2023

Çanakkale Gelibolu’da eğitimci Nazmi Arıkan ile şoförünü öldüren Ufuk Akçekaya’nın, tutuklu bulunduğu İzmir’deki cezaevinde tek kişilik odasında kendini astığı öğrenildi.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının kurucusu Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker, Gelibolu’da öldürülmüştü. İki kişiyi ödlürdüğü gerekçesiyle iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, Buca cezaevinde intihar etti. Akçekaya’nın bir de intihar notu bıraktığı öğrenildi.

Ne olmuştu?

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde, Nazmi Arıkan’a ait çiftliğin çalışanları, 13 Temmuz 2022’de iş yerlerine geldiklerinde bir süredir haber alamadıkları Arıkan ve şoförü Şerif Eker’in cansız bedenlerini bulmuştu. Arıkan ve Eker’in bıçaklanarak öldürüldüğü anlaşılmıştı. Olaydan bir gün sonra gözaltına alınarak tutuklanan Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya hakkında tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Akçekaya, yargılama sonucunda iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER