A3 Haber

Kılıçdaroğlu: Yurtdışından bazı hackerlarla anlaşma yapıldığını, bitcoin üzerinden ödeme yapıldığını öğrendik

Kılıçdaroğlu: Yurtdışından bazı hackerlarla anlaşma yapıldığını, bitcoin üzerinden ödeme yapıldığını öğrendik

Kılıçdaroğlu: Yurtdışından bazı hackerlarla anlaşma yapıldığını, bitcoin üzerinden ödeme yapıldığını öğrendik
Mayıs 04
23:32 2023

Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında “Ses ve görüntüleri değiştirerek olumsuz propaganda yapabiliyorlar. Bu bilgi geldiğinde önce araştırdık, yurtdışından bazı hackerlarla anlaşma yapıldığını ve bitcoin üzerinden ödeme yapıldığını öğrendik. Bunu yapanlar uluslararası casus şebekelerinin tuzağına düşmüş durumdalar” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu KRT TV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun söyleşisinden öne çıkanlar şöyle:

 • Şikayet etmeyen hemen hemen hiçbir kesim yok. Sarayda oturup 4-5 yerden maaş alanların durumu gayet iyi, dış politikayla ilgili bir makale bile okumamış kişilerin büyükelçiliğe atandığını görüyorsunuz. Havuz medyasının da keyfi yerinde, onlara da kamu bankalarından kaynak aktarılıyor.
 • 4-4,5 milyon hane sosyal yardım alıyor. Aslında bu sosyal yardımlar sınırlı sayıda ve şöyle bir propagandayla yapılıyor: Bakın iktidar değişirse siz bunları alamazsınız. Bir anlamda tehdit ediyorlar, aynı propagandayı yerel seçimlerde de yaptılar. Oysa hiçbir yardım kesilmedi, tam tersine arttı.

“Ses ve görüntüleri değiştirerek olumsuz propaganda yapabiliyorlar”

 • Belediye başkanlarımız yardımları kişilerin onurlarını koruyarak yapıyorlar, afişe etmeden yapıyorlar. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek, bu insani bir kuraldır. Sosyal yardımlar yapılırken hiçbir parti ayrımı yapılmadı. Hangi görüşten olursa olsun kişinin ekonomik durumu göz önüne alındı. AKP tam tersini yapıyor.
 • Ses ve görüntüleri değiştirerek olumsuz propaganda yapabiliyorlar. Bu bilgi geldiğinde önce araştırdık, yurtdışından bazı hackerlarla anlaşma yapıldığını ve bitcoin üzerinden ödeme yapıldığını öğrendik. Bunu yapanlar uluslararası casus şebekelerinin tuzağına düşmüş durumdalar.

“Karalama kampanyası başlatarak Kılıçdaroğlu’nu yenmeye çalışıyorsun”

 • İktidarı kaybedeceklerini biliyorlar. İftira ve yalanlarla seçimi nasıl kazanabiliriz, bunun arayışı içindeler. Bu tablo onların panik içerisinde olduklarını gösteriyor. Ellerinde bilgi varmış, açıklayın kardeşim. Biz açık insanlarız, evimizin mutfağını bile açtık.
 • Acı olan şey, Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenlerin düştüğü acizlik. İnsanda biraz utanma olur, er meydanına eşit koşullarda çıkılır. Sen devletin bütün gücünü arkana almışsın, üzerinden karalama kampanyası başlatarak Kılıçdaroğlu’nu yenmeye çalışıyorsun. Yenemezsin kardeşim, yenemezsin. Ahlaklı olursan gel yanıma, oturursun tartışırsın.

“Ekonomik krizden Türkiye’yi çıkaracağız, çok kararlıyız”

 • Devletini seven, namuslu bürokratlar var. O namuslu bürokratlar seçimin de sağlıklı bir ortamda yapılmasını istiyorlar. Karalama kampanyalarının yanlış olduğunu biliyorlar, devletin içindeki organlar tümüyle bozulmuş değil.
 • Biz her şeyden önce ülkemizin çıkarlarını düşünürüz. Türkiye için demokrasi istiyoruz, uygar dünyanın bir parçası olmak istiyoruz. Biz gizli kapaklı ne yapacağız?
 • Seçim ilk turda bitecek. Bir değişim talebi dipten geliyor. Daha iyi koşulları getireceğiz Türkiye’ye. Ekonomik krizden Türkiye’yi çıkaracağız, çok kararlıyız.

“Suriye tezkeresine niye hayır dedik?”

 • 2400 maddelik bir hükümet programı hazırladık. Cumhur İttifakı’nın var mı? Yok. Benim söylediğimi tekrar ediyorlar.
 • Van’da düşündüğümden fazla bir ilgi vardı. Beni heyecanlandıran gençlerin fazlalığıydı, bunların büyük bir kısmı işsiz. Kayyum atandıktan sonra 306 işçinin işine son verilmiş. İnsanın ekmeğiyle oynanmaz.
 • Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan gençler… Gençlerin tarih yazacağı bir ortam var. Bir otoriter yönetimi demokratik yollarla yolcu etmiş oluyorlar. Siz bunu yaptığınızda dünya siyaset tarihine çok güzel bir armağan bırakacaksınız.
 • Suriye tezkeresine niye hayır dedik? Tezkerede bir şey var: Cumhurbaşkanı yabancı askeri ülkeye davet edebilir. Benim ülkemde yabancı askerin ne işi var? Ben yabancı asker postalını ülkemde görmek istemiyorum, ben milliyetçiyim. Terörle mücadelede 20-30 senedir yabancı askerler mi mücadele ediyordu?

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER