A3 Haber

12 parti ve kurumdan ortak açıklama: Seçim kurullarında ve sokakta halkın iradesine sahip çıkacağız

12 parti ve kurumdan ortak açıklama: Seçim kurullarında ve sokakta halkın iradesine sahip çıkacağız

12 parti ve kurumdan ortak açıklama: Seçim kurullarında ve sokakta halkın iradesine sahip çıkacağız
Mayıs 12
14:49 2023

İstanbul Seçim Güvenliği Koordinasyonu’nu oluşturan 12 parti ve kurum “Birlikte Sahip Çıkıyoruz, Birlikte Kazanacağız” başlıklı açıklama yaparak “Yeni başlangıç için oyumuza sahip çıkalım” dedi.

İstanbul Seçim Güvenliği Koordinasyonu’nu oluşturan 12 siyasi parti ve kurum, ortak bir açıklama yaparak 14 Mayıs seçimlerinde halkın iradesine sahip çıkmak için her okulda en az bir avukatla görev başında olacaklarına dikkat çekti.

Yapılan açıklamada “14 Mayıs seçimlerinde ülkemizin geleceği için oy vermeye ve oyuna, iradesine sahip çıkmak için yan yana, omuz omuza olmaya çağırıyoruz” denildi.

Devrim Hareketi İstanbul İl Temsilciliği, EHP İstanbul İl Örgütü, EMEP İstanbul İl Örgütü, İstanbul Halkevleri, SMF İstanbul İl Örgütü, SOL Parti İstanbul İl Örgütü, TİP İstanbul İl Örgütü, TKH İstanbul İl Örgütü, TKP İstanbul İl Örgütü, TÖP İstanbul İl Örgütü, TSİP, Yeşil Sol Parti İstanbul İl Örgütünden oluşan İstanbul Seçim Güvenliği Koordinasyonu, “15 Mayıs’ta yeni bir başlangıca merhaba demek için oyumuza, irademize ve geleceğimize birlikte sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Ortak açıklama şöyle:

14 Mayıs Pazar günü ülkemizin geleceği açısından çok kritik bir seçime gidiyoruz. AKP iktidarı uyguladığı politikalar, yol açtığı yıkım ve felaketler sebebiyle toplumsal desteğini büyük ölçüde yitirmiştir. Seçimlerin olağan şartlarda gerçekleşmesi halinde Erdoğan ve Cumhur İttifakı büyük bir yenilgi yaşayacaktır.

AKP, elindeki iktidar olanaklarıyla 14 Mayıs’ta halkın iradesini gasp etmeye ve seçim sonuçlarına gölge düşürmeye çalışacaktır. Bizler, İstanbul Seçim Güvenliği Koordinasyonu olarak her türlü engellemenin, yasaklamanın karşısında 14 Mayıs’ta seçim bölgelerinde, seçim kurullarında ve sokakta halkın iradesine birlikte sahip çıkacağız.

Bizler, 14 Mayıs seçimlerinde halkın iradesine sahip çıkmak için sandık kurulu görevlilerimizle, müşahitlerimizle sandık başlarında ve hiçbir usulsüzlüğün yaşanmaması için her okulda en az bir itiraza yetkili avukatımızla görev başında olacağız. Ülkeyi yıkıma uğratan bu felaket iktidarına son vermek için tüm yurttaşlarımızı, 14 Mayıs seçimlerinde ülkemizin geleceği için oy vermeye ve oyuna, iradesine sahip çıkmak için yan yana, omuz omuza olmaya çağırıyoruz.

15 Mayıs’ta yeni bir başlangıca merhaba demek için oyumuza, irademize ve geleceğimize birlikte sahip çıkalım

Birlikte Sahip Çıkıyoruz, Birlikte Kazanacağız.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER