A3 Haber

Adres bu kez Kütahya: Seçim çalışmasındaki CHP’li kadınlara saldırı

Adres bu kez Kütahya: Seçim çalışmasındaki CHP’li kadınlara saldırı

Adres bu kez Kütahya: Seçim çalışmasındaki CHP’li kadınlara saldırı
Mayıs 19
11:47 2023

Kütahya’da bulunan bir pazar yerinde 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turu sebebiyle broşür dağıtan CHP Kadın Kolları Üyesi kadınlar, bir grubun saldırısına uğradı.

Kütahya’da, 28 Mayıs günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu sebebiyle seçim çalışmalarını yürüten CHP Kadın Kolları Üyesi kadınlar saldırıya uğradı.

Kütahya Merkez Fatih Mahallesi’ndeki kapalı pazaryerinde gerçekleşen olayda, CHP Kadın Kolları Üyesi kadınlar, pazaryerinde partilerinin tanıtımı için broşür dağıttığı sırada iddiaya göre bir grubun sözlü saldırısı ile karşılaştı.

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre sözlü başlayan tartışma fiili tartışmaya dönüştü. Aralarında 70 yaşında kadınların da bulunduğu kadınlara saldıran grup, iki kadını yaraladı.

Saldırganlar ayrıca kadınların ellerindeki broşürleri yırtarak etrafa saçtı. Hastanede tedavi gören kadınların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yaşanan olayın ardından CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz ve partililer olayı kınamak için pazaryerinde basın açıklaması yapmak istedi.

Basın açıklaması sırsında aralarında pazarcı esnafının da bulunduğu bir grup tarafından yuhalandılar.

Grup ile CHP’liler arasında yeniden sözlü tartışmalar ve gergin anlar yaşandı, o anlar cep telefonu kamerasına da yansıdı. Emniyet güçleri tarafları ayırdı.

Çoğunluğu pazar esnafından oluşan kalabalığın çok ciddi linç girişimine maruz kaldıklarını ve yapılan saldırıları kınadığını belirten CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, şöyle konuştu:

Bu saldırılar, demokrasiye, anayasal düzene, insanlığa karşı yapılan saldırılardır. Kadınlara kalkan eller insanlığa kalkmıştır.

Çok daha ağır sonuçları olabilecek bu saldırıları kınıyor, lanetliyoruz. Bizi terörle ilişkilendirerek hedef gösterenler, provokasyon yapanlar bu olayın failleridir.

Habur’da seyyar mahkeme kurarak teröristleri aklayanları, ülkeye sokanları, biliyoruz. Bu çirkin saldırılardan medet umanlar elbette kaybedecekler.

Bizi yıldıramazlar. Biz demokrasi demeye, insanlık, hak, hukuk, adalet demeye devam edeceğiz.

Arkadaşlarımız burada seçim çalışması yaparken standımız saldırıya uğradı. İçlerinde 70 yaşında olan kadınlarımızın da bulunduğu partililerimiz burada darp edildi.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasiyi getirmek için çalışıyoruz, seçim için çalışıyoruz. Böyle bir saldırıyı kabul etmiyoruz.

Bu şekilde saldırı bir terördür, bu siyasi bir terördür. İnsanlık dışı bir davranıştır. Bu şekilde bizleri durduramazsınız. Türk halkının demokrasi isteğini durduramazsınız.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER