A3 Haber

“Sinan Oğan kararını pazartesi açıklayacak”

“Sinan Oğan kararını pazartesi açıklayacak”

“Sinan Oğan kararını pazartesi açıklayacak”
Mayıs 20
22:31 2023

Gazeteci Fatih Altaylı, yaptığı açıklamada ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adayı destekleyeceğini pazartesi günü açıklayacağını duyurdu.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 5.17 oy oranıyla üçüncü sırada yer aldı ve ikinci tura geçti. Oğan’ın, ikinci turda Tayyip Erdoğan veya Kemal Kılıçdaroğlu’na destek çağrısı yapacağı merak konusu oldu.

Bu bağlamda, Ata İttifakı paydaşlarından Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile, Sinan Özdağ ise Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Gazeteci Fatih Altaylı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sinan Oğan ile görüştüğünü ve hangi adaya destek vereceğini pazartesi günü açıklayacağını duyurdu.

Altaylı, paylaşımında, “Az önce Sinan Oğan ile konuştuk. İki liderle de görüştük. Henüz bir karar vermedik. Kararımızı pazartesi günü açıklayacağız dedi. Bunun dışında şunla anlaştı, bunu destekliyor iddiaları doğruyu yansıtmıyor” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER