A3 Haber

Sigaraya bir zam daha geliyor: Zam öncesi bayilere dağıtım durduruldu

Sigaraya bir zam daha geliyor: Zam öncesi bayilere dağıtım durduruldu

Sigaraya bir zam daha geliyor: Zam öncesi bayilere dağıtım durduruldu
Mayıs 24
11:09 2023

Yılbaşından bu yana sigaraya gelen art arda zamlara yenisi ekleniyor. Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, maliyetler nedeniyle sigaraya 3 liralık bir zam geleceğini duyurdu. Dündar, “Ancak bu zam öncesi bize satışı durdurdular” dedi.

Son dönemdeki zam furyasından en çok etkilenen grup olan sigaraya yeni zam yolda.Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, “Maliyetlerden dolayı 3 liralık bir zam gelecek. Ancak bu zam öncesi bize satışı durdurdular” dedi.

Cumhuriyet gazetesinden Ali Can Polat’ın haberine göre, Sigara firmalarının 14 Mayıs seçimlerinden bir hafta önce bakkal ve tekel bayilere sigara satışını durdurduğunu belirten Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, “Maliyetlerden dolayı 3 liralık bir zam gelecek. Ancak bu zam öncesi bize satışı durdurdular. Biz tüketicilerle karşı karşıya geliyoruz. Stokçu konumuna düşüyoruz. Firmalardan bu uygulamaya derhal son vermelerini talep ediyoruz. Şu anda hâlâ ne zaman sigara dağıtımının başlayacağını söylemiyorlar bize. Biz kamuya toplu şekilde şikâyetimizi bildirdik. Degerli tüketiciler bizler stokçu değiliz satacak ürün bulmakta sorun yaşıyoruz” dedi.

Etiketler
Paylaş

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER