A3 Haber

Üç ilde siyasetçilerin evlerine baskın: Aralarında Yeşil Sol Parti yönetici ve üyeleri de var

Üç ilde siyasetçilerin evlerine baskın: Aralarında Yeşil Sol Parti yönetici ve üyeleri de var

Üç ilde siyasetçilerin evlerine baskın: Aralarında Yeşil Sol Parti yönetici ve üyeleri de var
Mayıs 24
11:29 2023

Mardin, Manisa ve Şırnak’ta yapılan operasyonlarda aralarında Yeşil Sol Parti yöneticilerinin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Mardin’in merkez Artuklu, Dargeçit ilçeleri, Manisa ve Şırnak’ın İdil ilçesinde sabah saatlerinde polisler tarafından yapılan ev baskınlarında 15 kişi gözaltına alındı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Mardin’in Artuklu ilçesi Saraçoğlu Mahallesi’nde yapılan ev baskınında aynı evden Ramazan, Agit ve Heja Kalkan isimli üç kardeş ile Hividar ve Berivan Taş isimli iki kardeş gözaltına alındı. Yine Fırat Akar ile Rojhat Altaş da Artuklu ilçesinde gözaltına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP Gençlik Meclisi’nin kongresine ilişkin başlatılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları öğrenildi. Gözaltına alınan kişilerin, Diyarbakır’a götürüleceği belirtildi.

Şırnak’ın İdil ilçesinde yapılan ev baskınlarında ise Civan Karaviş, Ümit Geçgel ve Yusuf Kargol isimli gençler gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişinin ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldüğü belirtilirken, gözaltı gerekçesi öğrenilemedi.

Manisa’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) üye ve yöneticileri gözaltına alındı. Saruhanlı ilçesinde yapılan baskınlarda Yeşil Sol Parti Saruhanlı İlçe Yöneticisi Gülsüm Tozan ve 14 Mayıs seçimlerinde Yeşil Sol Parti Manisa Milletvekili Adayı Ayşe Karagöz gözaltına alındı. Yunusemre ilçesinde ise Yeşil Sol Parti Manisa İl Eş Sözcüsü Hasret Çetin’in kızı Kardelen Çetin gözaltına alındı. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan vatandaşlar İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER