A3 Haber

Muhammed Yakut hakkında kırmızı bülten kararı

Muhammed Yakut hakkında kırmızı bülten kararı

Muhammed Yakut hakkında kırmızı bülten kararı
Mayıs 25
20:36 2023

Sosyal medyada siyaset-sermaye-mafya ilişkileriyle ilgili yaptığı ifşalarıyla gündemde olan Muhammed Yakut adlı kişi hakkında soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi doğrultusunda, yakalanması için kırmızı bülten çıkarıldı.

“Delilerin delisi” adlı Twitter hesabından ve şahsi YouTube kanalından iddialarda bulunan Muhammed Yakut, Sedat Peker’in ardından gündemde çok konuşulmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, sosyal medyada siyaset-sermaye-mafya ilişkileriyle ilgili yaptığı ifşalarıyla gündemde olan Muhammed Yakut adlı kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Bu çalışmalarda suç içerikli video paylaşımları yaptığı belirlenen Muhammed Yakut hakkında birden fazla kişi tarafından birlikte yağma ve kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma suçlarından tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Savcılık bu çerçevede Muhammed Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarılması talebiyle de Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

Adalet Bakanlığı’nın onayıyla da İçişleri Bakanlığı Emniyet Müdürlüğü Interpol-Europol Daire Başkanlığı’nca Muhammed Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarılması kararlaştırıldı. Bu çerçevede de Interpol Genel Sekreterliği’nin, Avrupa ülkelerinin İnterpol birimleriyle iletişime geçtiği öğrenildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER