A3 Haber

Kılıçdaroğlu’na bir SMS yasağı daha: Engellenen o mesajı paylaştı…

Kılıçdaroğlu’na bir SMS yasağı daha: Engellenen o mesajı paylaştı…

Kılıçdaroğlu’na bir SMS yasağı daha: Engellenen o mesajı paylaştı…
Mayıs 27
18:57 2023

Kılıçdaroğlu daha önceki SMS engellemesinin tekrar edildiğini duyurdu. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı olaya ilişkin “Tüm çiftçilerimize bu mesajı SMS ile gönderecektim ama engel oldular” diyerek vaadini “Buğday taban fiyatı, fark pirimi dahil en az 13 TL olacak. Haydi bu müjdeyi, tüm çiftçilerimize ulaştıralım” şeklinde kaydetti.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde kendisine yönelik uygulanan kısıtlamalara ve saldırılara dikkati çekmiş ‘Karartma altındayım’ demişti. Söz konusu kısıtlamalara ilişkin Kemal Kılıçdaroğlu “Gazetecilere programımızı duyuracağım mesajı atamıyorum. Telekomünikasyon şirketleri gazetecilere SMS atmamı engelliyor. Tümüyle karartma altındayım” ifadelerini kaydetmişti.

SMS yasağı gündemden düşmezken dün EYT mesajının yasaklanması nedeniyle sosyal medya hesabından paylaşan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:

Meydanlarda, televizyonlarda, gazetelerde uygulanan ambargolarla milletimize ulaşmamız engelleniyor. Bugün EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj gönderdik. Ancak BTK, bu kısa mesajımızı engelledi. Halkımızla buluşmamıza, size sesimizi duyurmamıza tahammül edemiyorlar. O mesajda şunu söylemiştim, EYT’deki çifte standart sona erecek. 8 Eylül 1999’da sigortalı olan emekliliğe hak kazanıyor ama bir gün sonrasında sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli olabiliyor. EYT’deki bu adaletsizliği bitireceğim. Vatanını seven sandığa gelsin.

İfade özgürlüğünü gündeme getiren karar sürerken Kılıçdaroğlu bu kez de çiftçilere yönelik vaadini içeren SMS’in engellendiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Tüm çiftçilerimize bu mesajı SMS ile gönderecektim ama engel oldular.

Size Söz!
Buğday taban fiyatı, fark pirimi dahil en az 13 TL olacak.

Haydi bu müjdeyi, tüm çiftçilerimize ulaştıralım.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER