A3 Haber

Özgür Özel “Sorumluluktan kaçmam” demişti: CHP Sözcüsü Öztrak’tan yanıt geldi…

Özgür Özel “Sorumluluktan kaçmam” demişti: CHP Sözcüsü Öztrak’tan yanıt geldi…

Özgür Özel “Sorumluluktan kaçmam” demişti: CHP Sözcüsü Öztrak’tan yanıt geldi…
Haziran 12
18:21 2023

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partinin MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamayla Özgür Özel’in “CHP Genel Başkanlığı için sorumluluk almaktan kaçmayacağım. Parti kimsenin önünü kapatmamalı” sözlerine cevap verdi. Öztrak, “Değişimin nasıl gerçekleştirileceği bellidir” sözlerini sarf etti.

CHP ‘Lİ Özgür Özel, gazeteci İsmail Saymaz’ın, “CHP Genel Başkanlığı’na aday mısınız?” sorusuna, “Sorumluluk almaktan kaçmayacağım. Ama fedakarlıktan da geri durmayacağım. Parti kimsenin önünü kapatmamalı” diyerek cevap vermişti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyerek bu sözleri değerlendirdi. Parti kadrolarının tazelendiğini savunan Öztrak, hedeflerinin mart ayında yapılacak yerel seçimleri açık ara kazanmak olduğunu söyledi: “Her iki vatandaşımızdan birinin cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği oyu dağıtmadan, örgütümüzü rekabetçi bir ortamda yenilemeyi, tazelenen kadrolarımızla mahalli idareler seçimini açık ara kazanmayı hedefliyoruz… Önümüzdeki yerel seçimleri kazanmak için parti üyesinden genel başkanımıza kadar partimizin her bir ferdi var gücüyle çalışacaktır. Hedefimiz, bu seçimlerde hükümeti tarihi bir yenilgiye uğratmaktır.”

MYK’ye yeni isimler eklenmesini yenilenme olarak tanımlayan Öztrak, kongrenin de en kısa sürede yapılacağını ifade etti: “Bu çerçevede genel başkanımız ilk olarak MYK’sını yeniledi. MYK’mız da ilk iş olarak kongreler takvimini başlattı. Mümkün olan en kısa sürede, kongreler süreci, parti meclisimizin uygun gördüğü bir tarihte kurultayımızla taçlanacaktır.”

CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in açıklamalarını da değerlendiren Öztrak, “Değişimin nasıl gerçekleştirileceği bellidir. Genel başkanımız kendi iradesi dahilinde yapacağı değişimi yapıp MYK’yi yenilemiştir” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER