A3 Haber

Enerji patronları istedi, Erdoğan imzaladı: Dört ilde acele kamulaştırma kararı

Enerji patronları istedi, Erdoğan imzaladı: Dört ilde acele kamulaştırma kararı

Enerji patronları istedi, Erdoğan imzaladı: Dört ilde acele kamulaştırma kararı
Kasım 07
08:22 2019

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, enerji projeleri için dört ilde acele kamulaştırma kararlarını imzaladı.

A3 Haber Merkezi | Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde bulunan Belpınar Fosil Yatakları Doğal Sit Alanı’nın koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu söz konusu alan “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil ve ilan edildi.

ENERJİ PATRONLARI İSTEDİ, O İMZALADI

Mahmut Şevket Paşa-1 Rüzgar Enerji Santrali’nin yapımı amacıyla İstanbul’un Silivri, Alares Rüzgar Enerji Santrali’nin inşası için Manisa’nın Alaşehir, Güney-1 Rüzgar Enerji Santrali’nin yapımı için Bursa’nın Karacabey ve Kıyıköy Rüzgar Enerji Santrali için Kırklareli’nin Vize ilçelerindeki bazı taşınmazlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

MEVLANA TÜRBESİ YAKININDAKİ BÖLGE KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI OLDU

Konya’nın Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Mevlana Türbesi’nin arkasında yer alan bölge “kentsel yenileme alanı” olarak belirlendi.

Söz konusu karar, 5366 sayılı “Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanun”un ikinci maddesi uyarınca verildi.

GÜNEYSU ‘MİLLET BAHÇESİ’ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA

Rize’nin Güneysu ilçesine bağlı Ulucami Mahallesi’ndeki bazı taşınmazlar da “Millet Bahçesi Projesi”nin hayata geçirilmesi amacıyla Güneysu Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER