A3 Haber

Leonard Cohen’in son röportajı animasyon ile canlandırıldı

Leonard Cohen’in son röportajı animasyon ile canlandırıldı

Kasım 17
20:46 2019

The New Yorker, Leonard Cohen’in son röportajını bir animasyon video ile canlandırdı.

playtusu.com’da yer alan habere göre, hayranları Leonard Cohen’in yeni albümünü beklerken The New Yorker, bir animasyon video ile Cohen’in son röportajına farklı bir dokunuş yaptı.

Cohen, The New Yorker’a verdiği röportajda şöyle demişti: “Albüm çalışmalarına başladığımızda, albümü tamamlayabilecekmişim gibi gelmiyordu. İçimden belki şansım yaver giderse albümü tamamlayabilirim albümü diyordum ama açıkçası umudumu spiritüel şeylere bağlayacak kadar cesur ve gözü kara değildim. Sonuna kadar çalışmam, işime sımsıkı sarılmam şarttı. Her şeye rağmen ‘You Want In Darker’ albümünü çıkardım. Artık ölmeye hazırım. Umarım ölmek çok da acı verici bir şey değildir.”

2016 yılında hayatını kaybeden müzik dünyasının şarkıcı/söz yazarı başlığının en önemli isimlerinden Leonard Cohen’in son albümlerinde kullanmadığı kayıtlardan oluşan “Thanks for the Dance” albümü 22 Kasım’da yayımlanacak.

Leonard Cohen’in oğlu Adam Cohen’in prodüksiyon kısmını üstlendiği albüm, Damien Rice, Leslie Feist, Richard Reed Parry, Beck, Bryce Dessner, Javier Mas gibi isimleri bir araya getiriyor.

Albümden şimdiye kadar yayımlanan şarkılardan “The Goal”, daha önce Cohen’in sevgilisi Anjani Thomas tarafından notalara dökülmüştü. Yeni albümdeki versiyonu ise eskisine oranla biraz farklı: Cohen, fonda “The Goal” şiirini okuyor.

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan “Happens to Heart” teklisi ise bir video ile yayımlandı. Cohen’in California’daki Mount Baldy Zen Center’da Budist bir keşiş olarak geçirdiği zamandan ilham alınarak ortaya çıkan videoyu yönetmen Daniel Askill, “Egonun bırakılmasını ve şöhretin tuzaklarını anlatan dingin, sembolik bir anlatı” sözleriyle ifade ediyor.

Tamamı 22 Kasım’da yayımlanacak “Thanks for the Dance”, Anjani Thomas’ın aynı adı taşıyan şarkısının ismi mi yoksa Leonard Cohen’in unutulmaz şarkısı “Dance Me To The End Of Love”a bir gönderme midir bilinmez fakat şu bir gerçek ki hepimiz Cohen’in öldükten sonra bile bizi yalnız bırakmamasına vesile olan Adam Cohen’e kocaman bir teşekkür borçluyuz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER