A3 Haber

TIME ‘Yılın Kişisi’ listesinde Suriyeli Kürtleri aday gösterdi

TIME ‘Yılın Kişisi’ listesinde Suriyeli Kürtleri aday gösterdi

TIME ‘Yılın Kişisi’ listesinde Suriyeli Kürtleri aday gösterdi
Kasım 18
17:06 2019

TIME dergisi, her yıl seçtiği “Yılın Kişisi” için bu sene Suriyeli Kürtleri de aday gösterdi. TIME’ın internet sitesinden açılan oylama sayfasında, Kürtler için “IŞİD’i yenilgiye uğrattıktan sonra tecrit edildiler” ifadeleri kullanıldı.

TIME dergisinin 1927’den bu yana her senenin son sayısında belirlediği “Yılın Kişisi” için belirlediği adaylar açıklandı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, derginin internet sitesi üzerinden oy verilebilen listede, bu sene Suriyeli Kürtler de aday gösterildi. Dergi, Suriyeli Kürtler için ‘IŞİD’i yenilgiye uğrattıktan sonra tecrit edildiler’ ifadelerini kullandı.

TIME dergisinin listesinde aday gösterilen isimler arasında ABD’de Başkan Donald Trump’a yönelik azil soruşturmasının önünü açan ‘Muhbirler’, Greta Thunberg’in başını çektiği iklim değişikliği eylemcileri, Hong Kong’daki protestocular da yer alıyor.

Dergi, o yıla iyi ya da kötü anlamda damgasını vuran isimleri her yıl “Yılın Kişisi” olarak seçiyor ve son sayısında bu kişilere özel kapaklar tasarlıyor.

Son yıllarda aday listesi önce internetten oylamaya sunuluyor, sonrasında derginin editörleri ‘finalistler’ arasından tercihlerini belirliyor.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER