A3 Haber

İHH Suriye’de okul inşa ediyor: Erbakan’ın adı verilecek

İHH Suriye’de okul inşa ediyor: Erbakan’ın adı verilecek

İHH Suriye’de okul inşa ediyor: Erbakan’ın adı verilecek
Kasım 19
16:43 2019

Suriye’nin İdlib kenti kırsalında, Necmettin Erbakan’ın adının verildiği okulun inşasına başlandı. Okul İHH tarafından yaptırılıyor.

İdlib kentine bağlı Killi Kasabası’ndaki Dıyaa Kampı içerisinde, Güney Afrika merkezli Ashrafül AID Humanitarian Organisation’ın katkıları ile İHH tarafından Necmettin Erbakan adını taşıyacak okul yaptırılıyor. İnşaatına başlanan okulda 6 derslik bulunacak. 200 öğrenci eğitim görecek.

‘İnşaatına başladığımız çok sayıda okumuz bulunuyor’

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, “Suriye içerisinde farklı bölgelerde, eğitimin devam ettiği inşaatına başladığımız çok sayıda okulumuz bulunuyor. Bu okulların sayısının daha da artırılması gerekiyor. Çünkü eğitim çağında olup imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen çok sayıda çocuk var. Bu amaçla İdlib’e bağlı Killi Kasabası’nda, Güney Afrika merkezli Ashrafül AID Humanitarian Organisation kurumunun da katkılarıyla bir okulun daha temelini atarak, inşasına başladık” dedi.

İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Tosun, “Bu okulumuza rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismi verdik. 6 sınıfta, 200 öğrenci kapasiteli olan okulumuzdan yetişecek bireylerin geleceğe umutla bakan kişiler olarak yetişmelerini ümit ediyoruz. Destekleri nedeniyle Ashrafül AID Humanitarian Organisation kurumuna da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER