A3 Haber

Bütçe görüşmelerinde CHP’den ‘Milli Tank Palet’ protestosu

Bütçe görüşmelerinde CHP’den ‘Milli Tank Palet’ protestosu

Bütçe görüşmelerinde CHP’den ‘Milli Tank Palet’ protestosu
Kasım 21
12:12 2019

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri, CHP’nin Sakarya’daki tank-palet fabrikasının Katar ortaklığındaki şirkete devrini afişlerle protesto etmesiyle başladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Savunma Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçesi ele alındı.
Komisyon toplantısı başlamadan önce CHP’li milletvekilleri, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın işletme hakkının devriyle ilgili protesto dövizleri açtılar.

Sputnik’ten Yurdagül Şimşek’in haberine göre; CHP’nin asker kökenli vekili Mehmet Ali Çelebi’nin yanı sıra Süleyman Girgin, Ahmet Önal, İlhami Özcan Aygun, ellerinde afişlerle tank-palet fabrikasının devrine tepki gösterdi. Dövizlerde “Milli savunma Katar-Ethem Sancak’ın arka bahçesi mi?”, “Tank Palet milli fabrikadır. Hiç kimseye verilemez”, “25 yıllık bedelsiz devir, peşkeş değil de nedir?” ve “Türk Ordusu’nun sırları Katar’da mı?” ifadeleri yer aldı.

Fabrika konuşulurken kameralar kapatıldı

CHP’lilerce yapılan protesto AKP’li vekillerce “Satış yok, satış yok” gibi ifadelerle eleştirildi. AKP’li İbrahim Aydemir gibi isimler, vekilleri kameralar varken şov yapmak ile de suçladı. Buna karşın muhalefet vekilleri ise, millete ait bütçe, fabrika konuşulurken neden Komisyon’un kameralarının kapandığını eleştirdi.

“Şov yapıyorsunuz”

AKP’li milletvekilleri ise CHP’lilere “Satış yok, satış yok”, “Kameralar varken şov yapıyorsunuz” diye seslenerek, sorularını Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a bütçe görüşmeleri sırasında sorabileceklerini ifade ettiler. CHP ve AKP’li milletvekilleri arasında bir süre tartışma yaşandı.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın komisyona gelmesi ile tartışma sona erdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER