A3 Haber

İnce: Komployu ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte bozarız

İnce: Komployu ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte bozarız

İnce: Komployu ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte bozarız
Kasım 23
20:24 2019

Sarayda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddia edilen CHP’li Muharrem İnce, iki gazeteciyle görüşme gerçekleştirdi. İnce, “Bu yüzde yüz genel merkez kaynaklı bir komplodur. Bunu ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte bozarız” dedi.

A3 Haber Merkezi- Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile sarayda gizlice görüştüğü iddia edilen CHP’li Muharrem İnce ile telefonda konuştuğunu söyleyen Posta yazarı Candaş Tolga Işık, kişisel Twitter hesabından görüşmeyi aktardı.

Işık’ın paylaşımına göre İnce, şöyle konuştu: “Bu yüzde 100 genel merkez kaynaklı bir komplodur. Parti zor duruma düşmüştür, bunun sebebi de parti yönetimindeki bir gruptur. 24 Haziran gecesi bana atılan iftiraların sahipleriyle ‘Saray’a gitti’ iftirasını atanlar aynı kişilerdir. Bu durumdan fayda çıkarmak değildir, planlı bir harekettir, prodüksüyondur. Bir gazetecinin yalan haberinden de ibaret değildir. ​Şu saatten sonra haberin kaynağı kimdi kim değildi kısmının bir önemi yoktur. Orayı geçtik. Yapılacak bir tane iş var. Söz sırası Sayın Genel Başkan’dadır. Sayın Genel Başkan konuşmalıdır. Gerçekten doğruladı mı bunu, doğrulamadı mı? Bunu açıklamak zorundadır.

‘Bu kumpas Kılıçdaroğlu’na kuruldu’

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da, İnce ile gerçekleştirdiği görüşmeden detaylar aktardı. Yanardağ da Twitter’da İnce’nin kendisini aradığını belirtti. Yanardağ, aralarında geçen konuşmayı şöyle aktardı: “Muharrem İnce bir paylaşımım üzerine beni aradı. İnce, ‘Bu kumpas CHP’ye ve benden çok Kılıçdaroğlu’na kuruldu’ dedi. Bu önemli bir iddia. Partide disiplin soruşturması da isteyeceklerini belirten İnce, ‘Bu kumpası ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte bozarız’ diye de ekledi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER