A3 Haber

Rahmi Turan: Haber kaynağıma güvendim, pişman oldum

Rahmi Turan: Haber kaynağıma güvendim, pişman oldum

Rahmi Turan: Haber kaynağıma güvendim, pişman oldum
Kasım 23
12:35 2019

Sözcü yazarı Rahmi Turan, kaynağından edindiği bilgiye göre “CHP’li bir ismin sarayda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü” iddiasını dile getirdikten sonra, dün bu ismin Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Turhan, ardından Habertürk TV’de yayınlanan Enine Boyuna programına telefonla bağlanarak “Pişman oldum” dedi.

Sözcü yazarı Rahmi Turan, “Ben haber kaynağına güvendiğim için inandım ve yazdım ama hata yapmıştım, pişman oldum. Burada yanlış olan bir şey var. Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı haklıdır. Ben de bunu düzeltmek için gerekeni yapacağım, gazetemde yazacağım. Her insan hata yapar, ben de hata yaptım ve gerekeni yapacağım” dedi.

Rahmi Turhan şunları kaydetti: “Gazeteci kaynağını açıklar mı? Bana o ismin Muharrem İnce olduğu söylendi, ben de gazetemde bu iddiayı yazdım. Olayın birinci elden tanığı değilim. Ben bu olayda taraf değilim, yanlış yaptıysam özür dilerim. Aynı bilgiler Uğur Düdar’a da gitmiş, o yazmamış. Ben kaynağa güvendiğim için inandım ve yazdım ama hata yapmıştım, pişman oldum. Burada yanlış olan bir şey var. Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı haklıdır. Ben de bunu düzeltmek için gerekeni yapacağım, gazetemde yazacağım. Her insan hata yapar, ben de hata yaptım ve gerekeni yapacağım.”

Neler olmuştu?

Rahmi Turan, Sözcü gazetesindeki köşesinde  20 Kasım tarihli yazısında, bir kaynaktan edindiği bilgiye göre “CHP’li bir ismin sarayda Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan’ın o kişiye ‘Sen CHP genel başkanı ol, sana yardım ederim’ dediğini” yazmıştı. Bu iddianın ortaya atılmasının ardından önce Cumhurbaşkanlığı’ndan ardından da CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan açıklama gelmişti. Cumhurbaşkanlığı iddiaları kesin bir dille yalanlarken, Kılıçdaroğlu da, “Şaşırmadım, doğrudur. Erdoğan, CHP’yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor” sözlerini sarf etmişti. Ardından Cumhurbaşkanı’ndan İzmir’de yaptığı konuşmasında konuya ilişkin açıklama gelmiş, “Külliye’de bir CHP’li ile görüşmüşüm. Ben! Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler. Böyle bir görüşme olmadı dediler. Ve bunu haber yapan gazeteci kayıp” diyerek CHP liderine rest çekmişti.

Muharrem İnce, Turan’ın ismi açıklamadan önce bir açıklama yapmış ve şunları kaydetmişti: “CHP Genel Başkanını özgür iradeli kurultay delegeleri seçer, Saray CHP’ye müdahale edemez. Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazısında isim vermeden belirttiği kişi ortaya çıkmalıdır. Çıkmıyorsa Saray kapılarında CHP Genel Başkanlığı kovalayan o ismi Rahmi Turan açıklamalıdır.”

Gazeteci Rahmi Turan, dün gece katıldığı televizyon programında merak edilen CHP’li ismin Muharrem İnce olduğu açıklamış, kaynağını gizli tutacağını ifade etmişti.

Bunun üzerine CHP’li Muharrem İnce, kişisel sosyal medya hesabından şunları dile getirmişti: “İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER