A3 Haber

Uğur Dündar: Bu CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu

Uğur Dündar: Bu CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu

Uğur Dündar: Bu CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu
Kasım 23
18:39 2019

Gazeteci Uğur Dündar, CHP’li Muharrem İnce’nin saraya giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddiasının, CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu olduğunu söyledi. Dündar, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını da ‘talihsizlik’ olarak değerlendirdi.

CNNTÜRK canlı yayınına bağlanan Uğur Dündar “Saraya giden CHP’li iddiası” ile ilgili konuştu. Hürriyet’in aktardığına göre, haberi ‘operasyon’ olarak tanımlayan Dündar, “Mezardan babam çıksa bana söylediği bir şeyi doğrulatmadan haber yapan bir gazeteci anlayışına asla sahip değilim” dedi.

Uğur Dündar’ın şöyle konuştu: “Mezardan babam çıksa bana söylediği bir şeyi doğrulatmadan haber yapan bir gazeteci anlayışına asla sahip değilim. Bana bu haber geldiğinde aklıma gelen ilk şey Uğur Dündar CHP’yi kurultaya doğru yönlendiriyor diye ortaya iddialar atılabileceği oldu. İftiralarla karşı karşıya gelmek istemedim. Üstelik belgesi olmayan bir haber. Bir taraf yalanladığında çamur at izi kalsından öte gitmeyecek bir haber. Bunun bir kumpas olduğuna inanıyorum. Haberin kaynağına takılmak yerine bu kaynağa o iddiaları kimler, bilgileri kimler iletti? Bunun üzerine gidilmesi lazım. Bu CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu. Ben ‘Ciddi bir şekilde yanıltılıyor olabilirsin’ demiştim, uyarılarda bulunmuştum. O kişi de, ‘Bu haber yüzde 100 doğru’ dedi. Ben bunu yayınlamayarak bir kumpasın aleti olmadım. Gerçeğin ortaya çıkması için dün geceden beri uğraş veriyorum. Bu bir tezgah ve kumpas. Sayın Kılıçdaroğlu’nun daha iddiaları araştırmadan doğrudur demesi bence bir talihsizliktir.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER