A3 Haber

Uğur Dündar: Muharrem İnce iddiası bana da geldi ama belgesi yoktu

Uğur Dündar: Muharrem İnce iddiası bana da geldi ama belgesi yoktu

Uğur Dündar: Muharrem İnce iddiası bana da geldi ama belgesi yoktu
Kasım 23
09:02 2019

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu iddia etti. Gazeteci Uğur Dündar, aynı ihbarın kendisine de geldiğini ancak belge olmadığı için dikkate almadığını söyledi. Dündar kaynağın ismini gazetecilik gereği açıklamayacağını da belirtti.

Uğur Dündar, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. “Sarayda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen CHP’li” iddiasıyla ilgili kendisine de bilgi verildiğini ifade eden Dündar, “İki gazeteciye daha gitti bu haber denildi. Bana da böyle bir haber geldi. 9 Kasım’da Muharrem İnce saraya gitti, haberimiz kesinlikle doğru denildi. Bir kere bu haberin belgesi yok. Belgesi olmayan bir haberi yapmak gazetecilik olmaz. Kaynak ne kadar doğru olursa olsun, yanıltabilir. Burada kaynak da yanıltılmış olabilir. O haberin yaratacağı yankı şudur; ‘Uğur Dündar CHP’yi dizayn mı ediyor’ olur. Ben girmem bu haberi, belgesi yok dedim.”

‘Kaynağı açıklamam’

Gazetecilik ahlakı gereği kaynağını açıklamayacağını vurgulayan Dündar, “Ben bu kaynağı da açıklamam. Gazetecilik ahlakı olarak bunu söyleyemem. Ben böyle bir haberin CHP ve İnce’yi karalamak için yapıldığını düşündüm ve sıcak bakmadım. Kaynağımı da bu konuda uyardım, sen de yanıltılıyor olabilirsin. Ben 50 yıllık bir gazeteci olarak bu haberin tuzak sayılabilecek bir haber olacağını hissettim ve değerlendirmedim” dedi.

About Author

Serdar Öztürk

Serdar Öztürk

Related Articles

TÜM HABERLER