A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan parti yöneticilerine: Taziyeye, esnafa, camiye gidin

Kılıçdaroğlu’ndan parti yöneticilerine: Taziyeye, esnafa, camiye gidin

Kılıçdaroğlu’ndan parti yöneticilerine: Taziyeye, esnafa, camiye gidin
Kasım 25
08:58 2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına ve örgüte, “muhafazakar vatandaşlara gidilmesi” talimatını verdiği belirtildi.

İzmir’de CHP’li belediye başkanlarının katılımıyla “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması” çalıştayı tamamlandı.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, Kılıçdaroğlu toplantının basına kapalı olan kapanış konuşmasında belediye başkanlarını ve parti örgütünü eleştirdi.

Genel merkeze belediyelerle ilgili 5 binden fazla şikayetin geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, başkanlara, “Bize yakın sivil toplum örgütlerine değil bize mesafeli olanlara gidin” talimatı verdi.

‘Taziyeye gidin, esnafa gidin, camiye gidin…’

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “Muhafazakar kardeşlerimize gidin. Bu kesimlerin en azından evinde bir çayını için, bizim çayımızı içsinler. Taziyeye gidin, esnafa gidin, camiye gidin” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, başkanları, genel merkezle ilişkilerinin kopuk olması nedeniyle eleştirdiği ve “Bilgi alışverişinde sıkıntı var” dediği öğrenildi. İlçe kongreleriyle ilgili olarak Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanı örgüt işine karışıyorsa hastalığa batar. Örgüt işine karışmak kadar yanlış bir iş yoktur” talimatını verdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER