A3 Haber

Süleyman Soylu: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz

Süleyman Soylu: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz

Süleyman Soylu: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz
Aralık 01
11:08 2019

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adil Öksüz’ün konumunun bilindiğini açıkladı.

Soylu, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz ama bizde kalsın. Nasıl PKK’ya, DHKP-C’ye biz izleme yapıyorsak aynısını FETÖ’ye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe soruşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu” dedi.

“FETÖ aynı zamanda bir istihbarat örgütü”

Soylu, açıklamasında şunları söyledi:

“FETÖ süreci canlı bir süreç. Matruşka bebeği gibi düşünün. FETÖ sadece bir terör örgütü değil aynı zamanda bir istihbarat örgütüdür. ve bunu sökmek çok kolay değildir. ByLock da örgütün iletişim mekanizmasıdır. Daha önceden belirlenen insanların ifadeleri var, sınav soruşturmalarından elde edilen bilgiler var. Burada görüyoruz ki kapağı daha yeni açılan bir çember var. Bylock’un ilk keşfedilme zamanı 3-4 yıl önce bizim şuandaki teknik kabiliyetlerimiz o döneme göre çok daha yüksek. O dönemde tespit edilemeyenler şu anda tespit edildi ve yeni bir alan bulundu. Vatandaşımız rahat olsun biz FETÖ konusunda içeride arıza bırakmayız. ABD hala elebaşını tutuyor. Oranın finansal gücünü müdahale ediyor. Biz ABD’de bunların ne noktada olduğunu avcumuzun içi gibi biliyoruz. Biz biliyoruz da ABD bilmiyor mu?”

Adil Öksüz kimdir?

Adil Öksüz, 1967 senesinde Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğdu.

Lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Adil Öksüz, İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Yüksek lisansını ise 1996 senesinde Sakarya Üniversitesi’nde bitirdi ve 2016 senesine kadar bu üniversitede akademisyen olarak görev yaptı.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında bir askeri tesiste yakalanan ve “FETÖ’nün TSK imamı” olduğu söylenen Öksüz, yakalandıktan sonra skandal bir kararla serbest bırakılarak kısa süre sonra yurt dışına kaçtı.

Bekir Bozdağ açıklama yapmıştı

İçişleri Bakanlığı tarafından “Aranan Teröristler Listesi”nde kırmızı kategoride yer alan Öksüz’le ilgili en çarpıcı açıklamalardan birisi, 20 Ekim 2017 Cuma günü Bekir Bozdağ’dan geldi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Öksüz ile ilgili, “Birileri saklıyor olabilir, yurtdışına kaçırılmış olabilir ya da birileri infaz etmiş olabilir” dedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER