A3 Haber

Diyanet ‘sorunların kaynağını’ buldu: Kötülüklerin sebebi insanların ahirete inanmaması

Diyanet ‘sorunların kaynağını’ buldu: Kötülüklerin sebebi insanların ahirete inanmaması

Diyanet ‘sorunların kaynağını’ buldu: Kötülüklerin sebebi insanların ahirete inanmaması
Aralık 11
14:17 2019

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Dünyanın başına gelen kötülüklerin en büyük sebebi insanların ahirete inanmaması” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “dünyanın başına gelen kötülüklerin en büyük sebebinin insanların ahirete inanmaması” olduğunu iddia etti.

“Türkiye’de de ahirete inanmayan ancak kendini Müslüman olarak tanımlayan insanlar olduğunu” savunan Erbaş, “Bu nasıl bir şey. Nasıl Müslümanlık. Ahirete inanmayan birisi Müslüman olamaz zaten” diye konuştu.

“En büyük nimet Müslüman kimliği”

Erbaş, “Dünyada en büyük nimet Müslüman kimliğine sahip olmak. Bu milletin çocuklarının elinden kitap ve kalem düşmeyecek. Elimizde kalem olduğu yıllarda dünyaya rehber olmuşuz.” dedi.

Erbaş, şöyle devam etti:

“Elimizde telefonlar. O telefon sadece telefon değil, onun dışında çok şeyler için kullanılıyor artık bağımlılık yapmış. Bağımlılık zararlı şeyler için oluyorsa o kötü bir bilgidir. Öyle enteresan silahlar yapıyorlar ki. Bir millet kendisine dışarıdan gelen saldırılar için kendilerini savunmak için kullansa ırzını, vatanını, bayrağını ve namusunu kullanmak için faydalı. Peki bu silahlar ne için kullanılıyor? İşgal için kullanılıyor. Terör örgütlerine satılıyor çok para kazanacaklar ya. Yani para denilen şey kazanılırken helal yoldan kazanmak lazım ama kazanmak için her yol mübah anlayışı 20. ve 21. asrın gördüğü en büyük kötülüktür. Faiz onun için yaygındır. Faiz tefecilik haksız kazanç. Maalesef bu kötülüğü yaşıyoruz.”

“Ahirete inanıyorum diyenler yüzde 90”

“Dünyanın başına gelen kötülüklerin en büyük sebebinin insanların ahirete inanmaması olduğunu” öne süren Erbaş, ”Ahirete inanmıyor insanlar, çok önemli bir noktadır. Dünyanın başına gelen kötülüklerin en büyük sebebi, insanların ahirete inanmaması. Türkiye’de ankette soruyorlar. Müslüman mısın? Müslümanım diyenler yüzde 98. Ahirete inanıyor musun? İnanıyorum diyenler yüzde 90. Bu nasıl bir şey. Nasıl Müslümanlık. Ahirete inanmayan birisi Müslüman olamaz zaten” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER