A3 Haber

‘Kanal İstanbul değil Katar İstanbul’muş’

‘Kanal İstanbul değil Katar İstanbul’muş’
Aralık 16
17:50 2019

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “2011 yılından bu yana ‘Kanal İstanbul’ deyip duruyorlardı. Bir de baktık, ‘Kanal İstanbul’ aslında Katar İstanbul’muş” diyerek Kanal İstanbul projesini eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ülkenin gerçek gündeminin işsizlik ve hayat pahalılığı olduğunu, ülkenin acilen bu gündeme dönmek zorunda olduğunu dile getirdi.

Görmezden gelmeye devam edildiği takdirde, işsizlik sorununun çözülemeyeceğini belirten Öztrak, “Saray belki rakamlarla oynayarak, piyasayı tehdit ederek, ülkemizin gerçeklerinden bir müddet daha kaçabilir. Ama şunu görmemiz lazım ki; bu ülkenin gündemi olan işsizlik onun da arkasında mevcut olan yatırımsızlık ve güven erozyonu bu şekilde aşılamaz. Gerçeklerden kaçmak gerçeklerin sonuçlarından kaçmaya yetmez. Daha fazla vakit yitirmeden gerçekçi, piyasalara güven verecek tedbirlere ihtiyaç vardır” diye konuştu.

“Mehmetçiğin kanının Libya çöllerinde dökülmesine karşıyız”

Öztrak, Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesi konusunda ise şu açıklamada bulundu: “Libya’ya asker gönderme kararını Katar’a asker gönderme kararını nasıl karşıladıysak öyle karşılarız. Biz Mehmetçiğimizin başka ülkelerin topraklarında bulundurulmasında, o toprakları korumada görevlendirilmesine karşıyız. Mehmetçiğin görevi sınırlarımızı korumaktır, her türlü tehdide karşı ülkemizi savunmaktır. Biz Mehmetçiğimizin kanının Libya çöllerinde dökülmesine karşıyız.

Katar İstanbul

Faik Öztrak, Kanal İstanbul projesi ile ilgili de AKP’nin dayatmacı tutumunu eleştirerek, şöyle konuştu: “2011 yılından bu yana ‘Kanal İstanbul’ deyip duruyorlardı. Bir de baktık, ‘Kanal İstanbul’ aslında Katar İstanbul’muş. Katar Emiri’nin ailesinin buralarda ciddi arsalar kapattığına dair iddiaları basında gördük. Katar’ın taşını toprağını korumak için Mehmetçiklerimizi Katar‘a taşıdınız. Bu ülkenin savunma sanayinin gözbebeği tank palet fabrikasını Katar’a peşkeş çektiniz.” (DHA)

Kanal İstanbul kaç keçi eder?