A3 Haber

Ak trolden Maraş Katliamı provokasyonu: ‘Nasıl bir toprağı varsa, ne yiğitler çıkarmış’

Ak trolden Maraş Katliamı provokasyonu: ‘Nasıl bir toprağı varsa, ne yiğitler çıkarmış’

Ak trolden Maraş Katliamı provokasyonu: ‘Nasıl bir toprağı varsa, ne yiğitler çıkarmış’
Aralık 20
13:00 2019

“Ak trol” kimliğiyle bilinen Tuğrul Selmanoğlu, Maraş Katliamı’nın yıldönümünde “Maraş diyorum ne enteresan bir yer… Nasıl bir toprağı varsa, ne yiğitler çıkarmış…” paylaşımında bulundu.

AKP’nin sosyal medya trollerinden Tuğrul Selmanoğlu, Maraş Katliamı’nın yıldönümünde provokatif bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisine yol açan paylaşım Maraş katliamına övgü dolu sözler olarak yorumlandı. Selmanoğlu, katliamın 41. yıldönümde, “Maraş diyorum ne enteresan bir yer… Nasıl bir toprağı varsa, ne yiğitler çıkarmış… Adın da kendin gibi Kahraman… Maraş!” diye yazdı.

İşte o paylaşım:

Tepkilerin ardından yeni paylaşım

Tuğrul Selmanoğlu daha sonra yaptığı açıklamalarla çark etti.

Selmanoğlu, “Dün attığım şu tweeti Maraş olaylarına bağlamak nasıl bir şerefsizliktir? Sanki orada katledilenler Kahramanmaraşlı değilmiş gibi, Her Kahramanmaraşı öven o olayı övmüşmü oluyor? Allah bu milletin Alevisi ile Sünnisi ile birliğini beraberliğini sizin gibilerden korusun…” dedi.

Selmanoğlu, “Aklı başında her insan bu tweetimden kastımın, Sütçü Imam gibi, Necip Fazıl gibi, Abdurrahim Karakoç gibi, Mahsuni Şerif gibi vatan evlatlarını kastettiğimi bilir…” ifadelerini kullandı.

Atatürk’e “mülteci” demişti

Tuğrul Selmanoğlu daha önce yaptığı bir açıklamasında “Şunu bir kere çok iyi bilmesi lazım o insanların. Çoğu Atatürkçüyüm falan diyor ya. Atatürk’ün kendisi Selanik göçmeni, mülteci” ifadelerini kullanmıştı.

Programa katılan bir diğer konuşmacı Erem Şentürk ise “Mülteci demeyelim, Osmanlı toprağı orası. Niye mülteci olsun?” sorusunu yöneltmişti.

Tuğrul Selmanoğlu, konuşmasının devamında şu skandal cümleleri kullanmıştı:

“Oradan bir sürü insan göçüp gelmedi mi abi Türkiye’ye? Selanik’ten kaç tane mülteci geldi ülkemize? Göçmen, mülteci neticede başka bir idarenin eline geçmiş oradaki Osmanlı himayesi kalktığı için insanlar canını malını emniyete almak için ana yurduna gelmiş bu mültecidir”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER