A3 Haber

CHP’den enflasyon tepkisi: Halkın değil, damat Bakan’ın kendi enflasyonu

CHP’den enflasyon tepkisi: Halkın değil, damat Bakan’ın kendi enflasyonu

CHP’den enflasyon tepkisi: Halkın değil, damat Bakan’ın kendi enflasyonu
Ocak 03
12:42 2020

CHP’li Ağbaba, enflasyonun yüzde 11,84’ten fazla olduğunu savunurken, “Çıkan sonuç halkın enflasyonu değil, Damat Bakan’ın kendi enflasyonudur” dedi.

TÜİK verilerine göre enflasyon 2019 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,74, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 11,84, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,84 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,18 artış gerçekleşti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2019 yılına ilişkin enflasyon verileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Son bir yılda her türlü müdahaleye ve manipülasyona rağmen, enflasyon oranı bu yılın son ayını yine çift haneyle kapattığını belirten Ağbaba, “Gıda ürünlerinde artış ise son bir yılda yüzde 19,54 olarak kayıtlara geçti. Açıklanan enflasyon oranı ile yıl boyunca yaşanan zamlar ve harcama oranlarındaki düşüş karşılaştırıldığında, gerçek enflasyonun yüzde 11,84’lük orandan daha fazla olduğu hemen herkesin malumu” dedi.

“Damat Bakan’ın kendi enflasyonudur”

Ağbaba, açıklanan rakamların iktidarın isteğini yansıttığını savunurken, “Bu oran sadece iktidarın isteğini yansıtmaktadır. TÜİK verilerini manipüle edenler, ülkede ısrarlı bir şekilde ekonomik kriz yokmuş gibi hissettirenler dahi gerçek enflasyon oranlarının bu olmadığına kendileri de oldukça iyi biliyor. En nihayetinde açığa çıkan sonuç halkın enflasyonu değil Damat Bakan’ın kendi enflasyonudur” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER